RFFRural Funds Group

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.91
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
79/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
34/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
72/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$4.1
Ucuz
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
78/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (78/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$25M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+221.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %83.6. Her 100A$ satıştan 84A$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.76x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Likidite
Cari oran 5.00x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (A$25M) ama FCF negatif (-A$3M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.4. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.66. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Lothien Sağlamlık Skoru: 79/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+27.5 artabilir (A$25M → A$32M).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Düşük
252 дней
Годовая волатильность ?
%19.9
VaR 95% ?
%2.06
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%2.92
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%2.92
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%17.3
29.07.2026 → 05.10.2026
Асимметрия ?
0.10
Parametrik%2.06
Historik%2.23
Cornish-Fisher%1.97
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+66.5%
Значение DCF ?
1.13
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (25.3M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+221.6
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (30.2M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+6.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %75.7
Net kâr marjı yüksek: %83.6
FAVÖK yatay seyrede (40.5M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %134.0
Toplam borç: 862.4M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 856.3M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.77x
Cari oran güçlü: 5.00x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 6.1M AUD
Serbest nakit akışı negatif: -2.9M AUD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.2
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 2.0B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 1.1B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 13.1M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.0x (Faiz: 8.1M AUD)
Ödenmiş sermaye: 389.7M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 250.2M AUD
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %44.2 (13.4M AUD)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.0
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1.91 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %83.6
Net kâr marjı %83.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %9.0
ROE %9.0 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %134.0
FAVÖK marjı %134.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %75.7
Hasılat başına brüt kâr %75.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-9.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-9.6'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Оценка
F/K Oranı 7.4x Сектор: 18.2x
F/K 7.4x — sektör medyanının (18.2x) %60 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.66x Сектор: 2.37x
PD/DD 0.66x — sektör medyanının (2.37x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.9x Сектор: 10.3x
EV/EBITDA 9.9x — sektör medyanı (10.3x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 5.00x
Cari oran 5.00x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 5.3x
Net Borç/EBITDA 5.3x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.77x
Borç/Özkaynak 0.77x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.0x
Faiz karşılama 5.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+6.3
Hasılat yıllık %6.3 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+221.6
Net kâr yıllık %221.6 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 18.0M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 16.6M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
79/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (79/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+66.5%
Artı %66.5 beklenen değer (3.18) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 5.04 | PD/DD hedefi: 5.73 | EV/EBITDA hedefi: 2.00 | DCF hedefi: 1.13
Damodaran Değerleme
34/100
Düşük Damodaran skoru (34/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
72/100
Düşük borç riski (72/100). Faiz karşılama oranı 5.0x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 5.3x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 94/100 | Kalite: 85/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.13
DCF (1.13) güncel fiyatın %41.1 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 1.91
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$4.1
Graham içsel değer: A$4.1. Ucuz
Ucuz
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
7.4x vs 18.2x
Sektör medyanının %60 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.66x vs 2.37x
Sektörden %72 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.9x vs 10.3x
Sektörden %4 daha düşük EV/EBITDA
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (1.91), TRAMA-99 çizgisi (1.91) ile yakın seviyede (%-0.0). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Цена:: 1.91
TRAMA: 1.91
Разница: %-0.0
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
RFF — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.