REMRemgro Limited

🇿🇦 Güney Afrika Borsası
20628.00
ZAR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
43/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
18/100
Dalio Risk ?
93/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
R112.1
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
52/100
Lothien Sağlamlık: Orta (52/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte R360M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-56.5 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.7. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından R10.0B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 5.30x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (R998M) kârın %278'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 74.3. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.89. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %1.2. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%20.0
VaR 95% ?
%2.00
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.86
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.38
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%9.0
08.04.2026 → 10.06.2026
الانحراف ?
0.38
Parametrik%2.00
Historik%1.71
Cornish-Fisher%1.81
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-23.0%
ROIC ?
3.9%
قيمة DCF ?
87.12
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (359.5M ZAR, %+0.0)
Yıllık net kâr %-56.5 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (13.2B ZAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+1.5)
Brüt kâr marjı: %31.9
Net kâr marjı düşük: %2.7
FAVÖK yatay seyrede (1.6B ZAR)
FAVÖK marjı: %12.3
Toplam borç: 4.9B ZAR
Net nakit pozisyonunda: -10.0B ZAR (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.04x
Cari oran güçlü: 5.30x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 14.9B ZAR
İşletme nakit akışı pozitif: 1.5B ZAR
Serbest nakit akışı pozitif: 998.2M ZAR
ROE düşük: %0.3
ROA düşük: %0.2
Toplam varlıklar: 144.9B ZAR (%+0.0)
Özkaynak: 120.3B ZAR (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 1.4B ZAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 18.9x (Faiz: 86.0M ZAR)
Ödenmiş sermaye: 556.7M ZAR
Net işletme sermayesi pozitif: 35.1B ZAR
CAPEX: 517.5M ZAR (Hasılatın %3.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+11.4 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 18513.08 ZAR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %2.7
Net kâr marjı %2.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %1.2
ROE %1.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %12.3
FAVÖK marjı %12.3 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %31.9
Hasılat başına brüt kâr %31.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %7.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %7.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 74.3x القطاع: 13.5x
F/K 74.3x — sektör medyanının (13.5x) %450 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.89x القطاع: 1.51x
PD/DD 0.89x — sektör medyanının (1.51x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 14.9x القطاع: 7.7x
EV/EBITDA 14.9x — sektör medyanının (7.7x) %92 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 5.30x
Cari oran 5.30x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.8x
Net Borç/EBITDA 0.8x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.04x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 18.9x
Faiz karşılama 18.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+1.5
Hasılat yıllık %1.5 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-56.5
Net kâr yıllık %-56.5 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 592.6M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 498.5M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
43/100
Orta düzey sağlamlık (43/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-23.0%
Eksi %23.0 beklenen değer (15887.18) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 5157.00 | PD/DD hedefi: 35138.88 | EV/EBITDA hedefi: 10721.24 | DCF hedefi: 5157.00
Damodaran Değerleme
18/100
Düşük Damodaran skoru (18/100). ROIC (%3.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
93/100
Düşük borç riski (93/100). Faiz karşılama oranı 18.9x — güçlü. Borç/EBITDA 0.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 76/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.9
ROIC (%3.9) sermaye maliyetinin (17.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %17.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
87.12
DCF (87.12) güncel fiyatın %99.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 20628.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
R112.1
Graham içsel değer: R112.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
74.3x vs 13.5x
Sektör medyanının %450 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.89x vs 1.51x
Sektörden %41 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.9x vs 7.7x
Sektörden %92 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.9 vs %17.7 WACC
ROIC 13.9 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.7 vs %12.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.7
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (20628.00), TRAMA-99 çizgisinin %11.4 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 20628.00
TRAMA: 18513.08
الفرق: %+11.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
REM — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.