QEWSQatar Electricity & Water (Kahramaa)

🇶🇦 QSE
12.34
QAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
33/100
Dalio Risk ?
67/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
QAR19.4
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
51/100
Lothien Sağlamlık: Orta (51/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 1 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR284M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-3.7). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %34.6. Her 100QAR satıştan 35QAR kâr kalıyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %21. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.2. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.87. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Düşük
252 days
Annual Volatility ?
%14.3
VaR 95% ?
%1.57
daily max loss
VaR 99% ?
%2.19
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.23
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%21.9
22.10.2025 → 15.10.2026
Skewness ?
-0.50
Parametrik%1.57
Historik%1.72
Cornish-Fisher%1.67
Return Distribution
Valuation
Potential?
+8.3%
ROIC ?
3.5%
DCF Value ?
1.69
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (284.3M QAR, %-3.7)
Yıllık net kâr %-24.2 geriledi
Hasılat çeyreklik %+13.4 büyüdü (822.7M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+7.7)
Brüt kâr marjı: %30.2
Net kâr marjı yüksek: %34.6
FAVÖK yatay seyrede (475.3M QAR)
FAVÖK marjı güçlü: %57.8
Toplam borç %+10.5 arttı → 7.7B QAR
Net borç hasılatın üzerinde: 5.1B QAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.49x
Cari oran: 1.59x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 2.6B QAR
İşletme nakit akışı pozitif: 184.2M QAR
Serbest nakit akışı pozitif: 60.9M QAR
ROE düşük: %1.8
ROA düşük: %1.1
Toplam varlıklar: 24.8B QAR (%+4.8)
Özkaynak: 15.6B QAR (%+2.8)
İşletme kârı pozitif: 203.1M QAR
İşletme kârı büyüme: %+58.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.9x (Faiz: 97.3M QAR)
Ödenmiş sermaye: 1.1B QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 2.2B QAR
İşletme sermayesi değişimi: %+35.8
CAPEX: 123.3M QAR (Hasılatın %15.0'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-12.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 14.05 QAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %24
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %34.6
Net kâr marjı %34.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -6.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5.9
ROE %5.9 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %57.8
FAVÖK marjı %57.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %30.2
Hasılat başına brüt kâr %30.2. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 11.2x Sector: 14.6x
F/K 11.2x — sektör medyanına (14.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.87x Sector: 1.34x
PD/DD 0.87x — sektör medyanının (1.34x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.2x Sector: 10.2x
EV/EBITDA 9.2x — sektör medyanı (10.2x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.59x
Cari oran 1.59x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 3.8x
Net Borç/EBITDA 3.8x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.49x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 5.9x
Faiz karşılama 5.9x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+7.7
Hasılat yıllık %7.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-24.2
Net kâr yıllık %-24.2 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 340.7M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 280.3M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+8.3%
Artı %8.3 beklenen değer (13.43) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 16.33 | PD/DD hedefi: 19.45 | EV/EBITDA hedefi: 13.78 | DCF hedefi: 3.10
Damodaran Değerleme
33/100
Düşük Damodaran skoru (33/100). ROIC (%3.5) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
67/100
Orta düzey borç riski (67/100). Faiz karşılama oranı 5.9x — güçlü. Borç/EBITDA 3.8x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 70/100 | Borç Servis: 89/100 | Kalite: 90/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.5
ROIC (%3.5) sermaye maliyetinin (9.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %9.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.69
DCF (1.69) güncel fiyatın %86.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 12.40
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
QAR19.4
Graham içsel değer: QAR19.4. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
11.2x vs 14.6x
Sektör medyanının %23 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.87x vs 1.34x
Sektörden %35 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.2x vs 10.2x
Sektörden %10 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.5 vs %9.5 WACC
ROIC 5.9 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%42.9 vs %67.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %42.9
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (12.34), TRAMA-99 çizgisinin %12.1 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 12.34
TRAMA: 14.05
Difference: %-12.1
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
QEWS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.