QC7Q & M Dental Group (Singapore) Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.54
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
48/100
Dalio Risk ?
67/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
S$0.2
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
72%
Lothien Sağlamlık Özeti
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$10M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+344.7 arttı (S$2M → S$10M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+344.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+322.5 arttı (S$49M → S$208M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+322.5 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %87.1 → %26.1 (-61.0 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 5.42x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$20M) kârın %189'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+157.3 arttı (S$10M → S$25M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 5.09. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-32.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%28.6
VaR 95% ?
%2.88
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%4.11
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.31
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%26.8
29.05.2026 → 05.10.2026
Çarpıklık ?
0.56
Parametrik%2.88
Historik%2.58
Cornish-Fisher%2.55
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-16.4%
ROIC ?
11.3%
DCF Değer ?
0.88
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+344.7
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+322.5)
Brüt kâr marjı: %26.1
Net kâr marjı düşük: %5.0
FAVÖK marjı düşük: %11.8
Toplam borç: 181.5M SGD
Net borç: 62.3M SGD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.77x
Cari oran güçlü: 5.42x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 119.2M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 34.5M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 19.6M SGD
ROE: %10.1
ROA: %3.0
Ödenmiş sermaye: 947.7M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 144.9M SGD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+4.2
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.51 SGD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %5.0
Net kâr marjı %5.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.5
ROE %14.5 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %11.8
FAVÖK marjı %11.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %26.1
Hasılat başına brüt kâr %26.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 26.0x Sektör: 13.3x
F/K 26.0x — sektör medyanının (13.3x) %96 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 5.09x Sektör: 1.73x
PD/DD 5.09x — sektör medyanının %195 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 10.9x Sektör: 8.4x
EV/EBITDA 10.9x — sektör medyanının (8.4x) %30 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 5.42x
Cari oran 5.42x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 3.4x
Net Borç/EBITDA 3.4x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.77x
Borç/Özkaynak 1.77x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 8.3x
Faiz karşılama 8.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+322.5
Hasılat yıllık %322.5 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+344.7
Net kâr yıllık %344.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 5.4M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 2.9M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-16.4%
Eksi %16.4 beklenen değer (0.46) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.31 | PD/DD hedefi: 0.20 | EV/EBITDA hedefi: 0.42 | DCF hedefi: 0.88
Damodaran Değerleme
48/100
Düşük Damodaran skoru (48/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
67/100
Orta düzey borç riski (67/100). Faiz karşılama oranı 8.3x — güçlü. Borç/EBITDA 3.4x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 22/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 71/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.3
ROIC (%11.3) sermaye maliyetini hafifçe (1.4 puan) aşıyor.
WACC: %9.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.88
DCF modeli 0.88 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %59.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.55
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.2
Graham içsel değer: S$0.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
26.0x vs 13.3x
Sektör medyanının %96 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
5.09x vs 1.73x
Sektörden %195 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.9x vs 8.4x
Sektörden %30 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.3 vs %9.9 WACC
ROIC 1.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.9 vs %15.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.9
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (0.54), TRAMA-99 çizgisi (0.51) ile yakın seviyede (%+4.2). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 0.54
TRAMA: 0.51
Fark: %+4.2
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
QC7 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.