QC7Q & M Dental Group (Singapore) Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.54
SGD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
48/100
Dalio Risk ?
67/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
S$0.2
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$10M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+344.7 arttı (S$2M → S$10M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+344.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+322.5 arttı (S$49M → S$208M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+322.5 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %87.1 → %26.1 (-61.0 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 5.42x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$20M) kârın %189'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+157.3 arttı (S$10M → S$25M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 5.09. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-32.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%28.6
VaR 95% ?
%2.88
daily max loss
VaR 99% ?
%4.11
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.31
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%26.8
29.05.2026 → 05.10.2026
Skewness ?
0.56
Parametrik%2.88
Historik%2.58
Cornish-Fisher%2.55
Return Distribution
Valuation
Potential?
-16.4%
ROIC ?
11.3%
DCF Value ?
0.88
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+344.7
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+322.5)
Brüt kâr marjı: %26.1
Net kâr marjı düşük: %5.0
FAVÖK marjı düşük: %11.8
Toplam borç: 181.5M SGD
Net borç: 62.3M SGD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.77x
Cari oran güçlü: 5.42x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 119.2M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 34.5M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 19.6M SGD
ROE: %10.1
ROA: %3.0
Ödenmiş sermaye: 947.7M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 144.9M SGD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+4.2
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.51 SGD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %5.0
Net kâr marjı %5.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.5
ROE %14.5 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %11.8
FAVÖK marjı %11.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %26.1
Hasılat başına brüt kâr %26.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 26.0x Sector: 13.3x
F/K 26.0x — sektör medyanının (13.3x) %96 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 5.09x Sector: 1.73x
PD/DD 5.09x — sektör medyanının %195 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 10.9x Sector: 8.4x
EV/EBITDA 10.9x — sektör medyanının (8.4x) %30 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 5.42x
Cari oran 5.42x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 3.4x
Net Borç/EBITDA 3.4x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.77x
Borç/Özkaynak 1.77x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 8.3x
Faiz karşılama 8.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+322.5
Hasılat yıllık %322.5 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+344.7
Net kâr yıllık %344.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 5.4M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 2.9M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-16.4%
Eksi %16.4 beklenen değer (0.46) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.31 | PD/DD hedefi: 0.20 | EV/EBITDA hedefi: 0.42 | DCF hedefi: 0.88
Damodaran Değerleme
48/100
Düşük Damodaran skoru (48/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
67/100
Orta düzey borç riski (67/100). Faiz karşılama oranı 8.3x — güçlü. Borç/EBITDA 3.4x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 22/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 71/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.3
ROIC (%11.3) sermaye maliyetini hafifçe (1.4 puan) aşıyor.
WACC: %9.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.88
DCF modeli 0.88 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %59.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.55
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.2
Graham içsel değer: S$0.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
26.0x vs 13.3x
Sektör medyanının %96 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
5.09x vs 1.73x
Sektörden %195 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.9x vs 8.4x
Sektörden %30 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.3 vs %9.9 WACC
ROIC 1.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.9 vs %15.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.9
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (0.54), TRAMA-99 çizgisi (0.51) ile yakın seviyede (%+4.2). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 0.54
TRAMA: 0.51
Difference: %+4.2
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
QC7 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.