QC7Q & M Dental Group (Singapore) Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.54
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
48/100
Dalio Risk ?
67/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
S$0.2
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$10M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+344.7 arttı (S$2M → S$10M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+344.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+322.5 arttı (S$49M → S$208M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+322.5 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %87.1 → %26.1 (-61.0 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 5.42x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$20M) kârın %189'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+157.3 arttı (S$10M → S$25M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 5.09. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-32.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%28.6
VaR 95% ?
%2.88
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.11
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.31
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%26.8
29.05.2026 → 05.10.2026
الانحراف ?
0.56
Parametrik%2.88
Historik%2.58
Cornish-Fisher%2.55
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-16.4%
ROIC ?
11.3%
قيمة DCF ?
0.88
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+344.7
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+322.5)
Brüt kâr marjı: %26.1
Net kâr marjı düşük: %5.0
FAVÖK marjı düşük: %11.8
Toplam borç: 181.5M SGD
Net borç: 62.3M SGD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.77x
Cari oran güçlü: 5.42x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 119.2M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 34.5M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 19.6M SGD
ROE: %10.1
ROA: %3.0
Ödenmiş sermaye: 947.7M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 144.9M SGD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+4.2
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.51 SGD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %5.0
Net kâr marjı %5.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.5
ROE %14.5 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %11.8
FAVÖK marjı %11.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %26.1
Hasılat başına brüt kâr %26.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 26.0x القطاع: 13.3x
F/K 26.0x — sektör medyanının (13.3x) %96 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 5.09x القطاع: 1.73x
PD/DD 5.09x — sektör medyanının %195 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 10.9x القطاع: 8.4x
EV/EBITDA 10.9x — sektör medyanının (8.4x) %30 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 5.42x
Cari oran 5.42x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 3.4x
Net Borç/EBITDA 3.4x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.77x
Borç/Özkaynak 1.77x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 8.3x
Faiz karşılama 8.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+322.5
Hasılat yıllık %322.5 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+344.7
Net kâr yıllık %344.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 5.4M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 2.9M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-16.4%
Eksi %16.4 beklenen değer (0.46) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.31 | PD/DD hedefi: 0.20 | EV/EBITDA hedefi: 0.42 | DCF hedefi: 0.88
Damodaran Değerleme
48/100
Düşük Damodaran skoru (48/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
67/100
Orta düzey borç riski (67/100). Faiz karşılama oranı 8.3x — güçlü. Borç/EBITDA 3.4x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 22/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 71/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.3
ROIC (%11.3) sermaye maliyetini hafifçe (1.4 puan) aşıyor.
WACC: %9.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.88
DCF modeli 0.88 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %59.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.55
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.2
Graham içsel değer: S$0.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
26.0x vs 13.3x
Sektör medyanının %96 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
5.09x vs 1.73x
Sektörden %195 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.9x vs 8.4x
Sektörden %30 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.3 vs %9.9 WACC
ROIC 1.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.9 vs %15.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.9
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (0.54), TRAMA-99 çizgisi (0.51) ile yakın seviyede (%+4.2). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 0.54
TRAMA: 0.51
الفرق: %+4.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
QC7 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.