QALQualitas Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
2.16
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
48/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
22/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
57/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$1.6
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
67%
Lothien Robustness Summary
56/100
Lothien Sağlamlık: Orta (56/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$7M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %25.6. Her 100A$ satıştan 26A$ kâr kalıyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.78x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$18M) kârın %275'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%38.3
VaR 95% ?
%4.13
daily max loss
VaR 99% ?
%5.77
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.87
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%46.3
13.11.2025 → 13.10.2026
Skewness ?
0.05
Parametrik%4.13
Historik%3.86
Cornish-Fisher%4.08
Return Distribution
Valuation
Potential?
-11.1%
DCF Value ?
0.34
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2024/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (6.5M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+16.2
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (25.6M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+11.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %100.0
Net kâr marjı yüksek: %25.6
FAVÖK yatay seyrede (15.0M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %58.5
Toplam borç: 295.3M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 100.9M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.80x
Cari oran < 1: 0.78x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 194.4M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 18.0M AUD
ROE düşük: %1.8
ROA düşük: %0.9
Toplam varlıklar: 708.1M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 367.0M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 14.6M AUD
Faiz karşılama oranı: 2.9x (Faiz: 5.1M AUD)
Ödenmiş sermaye: 292.8M AUD
Net işletme sermayesi negatif: -74.0M AUD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 83,250 AUD (Hasılatın %0.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-23.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.82 AUD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %25.6
Net kâr marjı %25.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.1
ROE %7.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %58.5
FAVÖK marjı %58.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %100.0
Hasılat başına brüt kâr %100.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %70.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %70.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 24.4x Sector: 18.2x
F/K 24.4x — sektör medyanının (18.2x) %34 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.74x Sector: 2.37x
PD/DD 1.74x — sektör medyanı (2.37x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 12.4x Sector: 10.3x
EV/EBITDA 12.4x — sektör medyanının (10.3x) %20 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 0.78x
Cari oran 0.78x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 4.9x
Net Borç/EBITDA 4.9x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.80x
Borç/Özkaynak 0.80x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 2.9x
Faiz karşılama 2.9x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+11.5
Hasılat yıllık %11.5 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+16.2
Net kâr yıllık %16.2 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 6.1M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 5.1M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
48/100
Orta düzey sağlamlık (48/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-11.1%
Eksi %11.1 beklenen değer (1.92) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 1.63 | PD/DD hedefi: 2.99 | EV/EBITDA hedefi: 1.81 | DCF hedefi: 0.54
Damodaran Değerleme
22/100
Düşük Damodaran skoru (22/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
57/100
Orta düzey borç riski (57/100). Faiz karşılama oranı 2.9x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 4.9x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 50/100 | Kalite: 89/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.34
DCF (0.34) güncel fiyatın %84.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 2.16
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$1.6
Graham içsel değer: A$1.6. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
24.4x vs 18.2x
Sektör medyanının %34 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.74x vs 2.37x
Sektörden %27 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.4x vs 10.3x
Sektörden %20 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%25.6 vs %58.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %25.6
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (2.16), TRAMA-99 çizgisinin %23.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 2.16
TRAMA: 2.82
Difference: %-23.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
QAL — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.