PXAPEXA Group Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
6.61
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
54/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır; DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
55/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
Negatif HBK
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.0902 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
Active Metric?
2/4
Confidence?
56%
Lothien Robustness Summary
41/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (41/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 1 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Zarar
Son çeyrekte -A$4M zarar açıklandı. Yatırımcı dikkatli olmalı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+79.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Negatif ROE
ROE: %-1.4. Şirket özsermayesini eritiyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%44.2
VaR 95% ?
%4.87
daily max loss
VaR 99% ?
%6.77
daily max loss
CVaR 95% ?
%7.69
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%61.1
06.03.2026 → 14.10.2026
Skewness ?
-3.02
Parametrik%4.87
Historik%3.50
Cornish-Fisher%5.66
Return Distribution
Valuation
Potential?
+41.9%
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (-4.0M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+79.1
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (100.1M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+1.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %82.7
Net kâr marjı negatif: %-4.0 — zarar ediyor
FAVÖK yatay seyrede (39.3M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %39.3
Toplam borç: 232.8M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 169.2M AUD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.21x
Cari oran: 1.13x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 63.6M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 142.0M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 22.6M AUD
ROE negatif: %-0.4 — zarar var
ROA düşük: %-0.2
Toplam varlıklar: 1.6B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 1.1B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 11.1M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 7.6x (Faiz: 5.2M AUD)
Ödenmiş sermaye: 175.9M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 15.4M AUD
CAPEX: 12.9M AUD (Hasılatın %12.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık zarar
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.7
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 6.86 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %8
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %-4.0
Net kâr marjı %-4.0 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-1.4
ROE %-1.4 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %39.3
FAVÖK marjı %39.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %82.7
Hasılat başına brüt kâr %82.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %22.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %22.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
PD/DD Oranı 1.04x Sector: 2.37x
PD/DD 1.04x — sektör medyanının (2.37x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 8.5x Sector: 10.3x
EV/EBITDA 8.5x — sektör medyanı (10.3x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.13x
Cari oran 1.13x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 1.5x
Net Borç/EBITDA 1.5x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.21x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 7.6x
Faiz karşılama 7.6x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+1.7
Hasılat yıllık %1.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+79.1
Zarar %79.1 azaldı — iyileşme devam ediyor.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -9.2M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -11.5M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+41.9%
Artı %41.9 beklenen değer (9.38) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %56.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 15.03 | EV/EBITDA hedefi: 8.07
Damodaran Değerleme
54/100
Orta Damodaran skoru (54/100). Değer yaratma kapasitesi sınırlı. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır; DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Orta
Dalio Risk Analizi
55/100
Orta düzey borç riski (55/100). Faiz karşılama oranı 7.6x — güçlü. Borç/EBITDA 1.5x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 45/100
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.0902 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ Sector Comparison
PD/DD Oranı
1.04x vs 2.37x
Sektörden %56 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
8.5x vs 10.3x
Sektörden %18 daha düşük EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%-4.0 vs %39.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-4.0
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (6.61), TRAMA-99 çizgisi (6.86) ile yakın seviyede (%-3.7). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 6.61
TRAMA: 6.86
Difference: %-3.7
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
PXA — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.