Reel net kâr %148.7 düştü — nominal artış enflasyonu karşılayamıyor
Reel hasılat %37.1 düştü — fiyatlama gücü yetersiz
Reel brüt kâr marjı %12.8 → %-10.9 (daraldı)
Reel ROE %-12.7 — enflasyon düzeltmesinden sonra zarar
Yıllık %31 enflasyon altında eziliyor — reel küçülme
| Quarter |
CPI YoY |
Deflator |
Nominal Net Profit |
Real Net Profit |
Real Growth |
Nominal Revenue |
Real Revenue |
Reel ROE |
| 2026/3 |
%31 |
×1.07 |
₺-161M |
₺-172M |
%-148.7 |
₺94M |
₺100M |
%-12.7 |
| 2025/12 |
%31 |
×1.18 |
₺-300M |
₺-353M |
%-905.5 |
₺136M |
₺160M |
%-25.2 |
| 2025/9 |
%33 |
×1.23 |
₺36M |
₺44M |
%-26.4 |
₺165M |
₺203M |
%2.9 |
| 2025/6 |
%35 |
×1.32 |
₺45M |
₺60M |
%+157.8 |
₺143M |
₺189M |
%4.0 |
| 2025/3 |
%38 |
×1.40 |
₺-16M |
₺-23M |
%-248.1 |
₺193M |
₺270M |
%-1.6 |
| 2024/9 |
%49 |
×1.64 |
₺10M |
₺16M |
%-72.8 |
— |
— |
— |
| 2024/6 |
%72 |
×1.78 |
₺32M |
₺57M |
— |
— |
— |
— |
Fundamental & Technical Analysis
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (18.31), TRAMA-99 çizgisi (19.02) ile yakın seviyede (%-3.7). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 18.31
TRAMA: 19.0205
Difference: %-3.7
Net Kâr Marjı
%-171.2
Net kâr marjı %-171.2 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre +49.7 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM)
%-8.6
ROE %-8.6 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı
%31.2
FAVÖK marjı %31.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı
%-10.9
Hasılat başına brüt kâr %-10.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM)
%-63.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-63.3'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
PD/DD Oranı
0.54x
Sector: 1.46x
PD/DD 0.54x — sektör medyanının (1.46x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA
8.0x
Sector: 9.0x
EV/EBITDA 8.0x — sektör medyanı (9.0x) ile uyumlu.
Cari Oran
1.08x
Cari oran 1.08x — sınırda, dikkat gerektirir.
Borç / Özkaynak
0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı
24.5x
Faiz karşılama 24.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Hasılat Büyümesi (YoY)
%-51.3
Hasılat yıllık %-51.3 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY)
%-874.7
Zarar %874.7 arttı — zararlar derinleşiyor.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
49/100
Orta düzey sağlamlık (49/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+26.7%
Artı %26.7 beklenen değer (23.33) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli 'AL' sinyali veriyor. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 48.75 | EV/EBITDA hedefi: 20.65 | DCF hedefi: 4.60
Damodaran Değerleme
23/100
Düşük Damodaran skoru (23/100). ROIC (%0.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
64/100
Orta düzey borç riski (64/100). Faiz karşılama oranı 24.5x — güçlü.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 77/100 | Kalite: 30/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%0.0
ROIC (%0.0) sermaye maliyetinin (44.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %44.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.06
DCF (0.06) güncel fiyatın %99.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 18.41
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -2.5496 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ Sector Comparison
Sektörden %63 daha ucuz (defter değerine göre)
Sektörden %11 daha düşük EV/EBITDA
ROIC 44.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Analyst Views and Target Price — external source
Bu bölümdeki dereceler ve hedef fiyat, aracı kurum analistlerinin kendi
beyanlarıdır; Lothien'in görüşü değildir ve doğrulanmamıştır.
This is not investment advice.
PRKME — Participation Finance Compliance
Loading…