PNIPinnacle Investment Management Group Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
14.32
AUD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
53/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
32/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
92/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Cari oran verisi eksik (C6); brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8); Banka/finans: kaldıraç/cari-oran/marj kriterleri uygulanamaz, skor kalan kriterlere göre normalize edildi
Graham ?
A$9.2
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 4 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$44M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+31.5 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %203.9. Her 100A$ satıştan 204A$ kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$86M) kârın %194'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 30.3. Pahalı değerleme.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%46.2
VaR 95% ?
%4.87
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%6.85
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%6.26
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%38.0
23.10.2025 → 19.03.2026
Çarpıklık ?
0.22
Parametrik%4.87
Historik%4.97
Cornish-Fisher%4.62
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-23.3%
DCF Değer ?
7.25
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (44.2M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+31.5
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (21.7M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+26.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %225.6
Net kâr marjı yüksek: %203.9
FAVÖK marjı güçlü: %135.4
Toplam borç: 270.4M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 180.9M AUD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.23x
Nakit ve benzerleri: 89.5M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 348.3M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 85.6M AUD
ROE düşük: %3.8
ROA: %3.0
Toplam varlıklar: 1.5B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 1.2B AUD (%+0.0)
Faiz karşılama oranı güçlü: 19.2x (Faiz: 1.5M AUD)
Ödenmiş sermaye: 233.1M AUD
CAPEX: 1.5M AUD (Hasılatın %6.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-14.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 16.68 AUD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %203.9
Net kâr marjı %203.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %15.3
ROE %15.3 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %135.4
FAVÖK marjı %135.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %225.6
Hasılat başına brüt kâr %225.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %395.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %395.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 19.1x Sektör: 18.2x
F/K 19.1x — sektör medyanının (18.2x) %5 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 2.92x Sektör: 2.37x
PD/DD 2.92x — sektör medyanının (2.37x) %23 üzerinde.
EV/EBITDA 30.3x Sektör: 10.3x
EV/EBITDA 30.3x — sektör medyanının (10.3x) %194 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Net Borç / EBITDA 2.3x
Net Borç/EBITDA 2.3x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.23x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 19.2x
Faiz karşılama 19.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+26.4
Hasılat yıllık %26.4 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+31.5
Net kâr yıllık %31.5 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 38.9M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 33.5M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
53/100
Orta düzey sağlamlık (53/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-23.3%
Eksi %23.3 beklenen değer (10.98) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 13.92 | PD/DD hedefi: 12.10 | EV/EBITDA hedefi: 4.88 | DCF hedefi: 7.25
Damodaran Değerleme
32/100
Düşük Damodaran skoru (32/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
92/100
Düşük borç riski (92/100). Faiz karşılama oranı 19.2x — güçlü. Borç/EBITDA 2.3x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 82/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
7.25
DCF (7.25) güncel fiyatın %49.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 14.32
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Cari oran verisi eksik (C6)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$9.2
Graham içsel değer: A$9.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
19.1x vs 18.2x
Sektör medyanının %5 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.92x vs 2.37x
Sektörden %23 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
30.3x vs 10.3x
Sektörden %194 daha yüksek EV/EBITDA
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (14.32), TRAMA-99 çizgisinin %14.1 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 14.32
TRAMA: 16.68
Fark: %-14.1
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
PNI — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.