PMVPremier Investments Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
12.89
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
83/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
66/100
Dalio Risk ?
88/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$20.2
Ucuz
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
73/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (73/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$64M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-2.9 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.2. Her 100A$ satıştan 16A$ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.10x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$94M) kârın %147'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 8.0. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.2. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 83/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%35.9
VaR 95% ?
%3.82
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%5.36
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%5.22
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%40.3
29.10.2025 → 15.09.2026
Асимметрия ?
-1.06
Parametrik%3.82
Historik%2.75
Cornish-Fisher%3.93
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+129.6%
ROIC ?
12.0%
Значение DCF ?
43.09
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2024/7
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (64.5M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-4.9)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (399.2M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-2.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %62.6
Net kâr marjı yüksek: %16.2
FAVÖK yatay seyrede (132.2M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %33.1
Toplam borç: 547.3M AUD
Net borç: 137.8M AUD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.30x
Cari oran güçlü: 2.10x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 409.5M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 94.5M AUD
ROE düşük: %3.6
ROA: %2.6
Toplam varlıklar: 2.5B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 1.8B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 79.8M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 17.6x (Faiz: 7.5M AUD)
Ödenmiş sermaye: 159.7M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 346.5M AUD
CAPEX: 7.3M AUD (Hasılatın %1.8'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+0.9
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 12.77 AUD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %16.2
Net kâr marjı %16.2 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.4
ROE %14.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %33.1
FAVÖK marjı %33.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %62.6
Hasılat başına brüt kâr %62.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %23.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %23.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 8.0x Сектор: 21.7x
F/K 8.0x — sektör medyanının (21.7x) %63 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.15x Сектор: 3.02x
PD/DD 1.15x — sektör medyanının (3.02x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 4.2x Сектор: 10.5x
EV/EBITDA 4.2x — sektör medyanının (10.5x) %60 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 2.10x
Cari oran 2.10x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.0x
Net Borç/EBITDA 1.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.30x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 17.6x
Faiz karşılama 17.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %-2.9
Hasılat yıllık %-2.9 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-4.9
Net kâr yıllık %-4.9 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q4
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (ort. kâr 67.8M). En zayıf çeyrek: Q1 (ort. kâr 66.1M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
83/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (83/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+129.6%
Artı %129.6 beklenen değer (29.59) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 34.91 | PD/DD hedefi: 35.20 | EV/EBITDA hedefi: 32.61 | DCF hedefi: 38.67
Damodaran Değerleme
66/100
Orta Damodaran skoru (66/100). ROIC (%12.0) – WACC (%10.7) farkı +1.3 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
88/100
Düşük borç riski (88/100). Faiz karşılama oranı 17.6x — güçlü. Borç/EBITDA 1.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 86/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.0
ROIC (%12.0) sermaye maliyetini hafifçe (1.3 puan) aşıyor.
WACC: %10.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
43.09
DCF modeli 43.09 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %234.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 12.89
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$20.2
Graham içsel değer: A$20.2. Ucuz
Ucuz
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
8.0x vs 21.7x
Sektör medyanının %63 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.15x vs 3.02x
Sektörden %62 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.2x vs 10.5x
Sektörden %60 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.0 vs %10.7 WACC
ROIC 1.3 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%16.2 vs %33.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %16.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (12.89), TRAMA-99 çizgisi (12.77) ile yakın seviyede (%+0.9). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Цена:: 12.89
TRAMA: 12.77
Разница: %+0.9
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
PMV — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.