PLSPLS Group Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
2.98
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
54/100
Dalio Risk ?
85/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$2.1
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
78/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (78/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$131M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+368.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+73.0 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %34.1. Her 100A$ satıştan 34A$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$1.1B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.25x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$255M) kârın %194'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-20.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Çok Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%56.7
VaR 95% ?
%5.78
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%8.22
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%6.88
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%55.9
01.06.2026 → 15.10.2026
Асимметрия ?
0.21
Parametrik%5.78
Historik%5.77
Cornish-Fisher%5.55
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+21.5%
ROIC ?
9.8%
Значение DCF ?
6.09
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (131.4M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+368.6
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (384.9M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+73.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %57.2
Net kâr marjı yüksek: %34.1
FAVÖK yatay seyrede (288.3M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %74.9
Toplam borç: 1.2B AUD
Net nakit pozisyonunda: -1.1B AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.30x
Cari oran güçlü: 3.25x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 2.3B AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 255.1M AUD
ROE düşük: %3.2
ROA: %2.1
Toplam varlıklar: 6.3B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 4.1B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 111.5M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 25.9x (Faiz: 11.1M AUD)
Ödenmiş sermaye: 3.2B AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.8B AUD
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %22.4 (86.1M AUD)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-40.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 5.01 AUD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %34.1
Net kâr marjı %34.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.9
ROE %12.9 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %74.9
FAVÖK marjı %74.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %57.2
Hasılat başına brüt kâr %57.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %66.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %66.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 18.3x Сектор: 19.6x
F/K 18.3x — sektör medyanına (19.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 2.36x Сектор: 2.41x
PD/DD 2.36x — sektör medyanı (2.41x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 7.4x Сектор: 9.2x
EV/EBITDA 7.4x — sektör medyanı (9.2x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 3.25x
Cari oran 3.25x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.30x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 25.9x
Faiz karşılama 25.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+73.0
Hasılat yıllık %73.0 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+368.6
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 48.9M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 41.2M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+21.5%
Artı %21.5 beklenen değer (3.62) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 3.04 | PD/DD hedefi: 3.13 | EV/EBITDA hedefi: 3.68 | DCF hedefi: 6.09
Damodaran Değerleme
54/100
Orta Damodaran skoru (54/100). ROIC (%9.8) – WACC (%11.5) farkı -1.7 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
85/100
Düşük borç riski (85/100). Faiz karşılama oranı 25.9x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 87/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 53/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%9.8
ROIC (%9.8) sermaye maliyetinin (11.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
6.09
DCF modeli 6.09 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %104.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 2.98
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$2.1
Graham içsel değer: A$2.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
18.3x vs 19.6x
Sektör medyanının %7 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.36x vs 2.41x
Sektörden %2 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.4x vs 9.2x
Sektörden %19 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%9.8 vs %11.5 WACC
ROIC 1.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%34.1 vs %74.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %34.1
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (2.98), TRAMA-99 çizgisinin %40.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Цена:: 2.98
TRAMA: 5.01
Разница: %-40.5
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
PLS — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.