OV8Sheng Siong Group Ltd

🇸🇬 Singapur Borsası
2.84
SGD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$0.9
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
48/100
Lothien Sağlamlık: Orta (48/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 2 | Nötr: 4
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$38M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-12.9). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$243M fazla. Borç riski düşük.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %26. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.93. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 15.9. Pahalı değerleme.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-12.9) ama yıllık bazda artış (%+11.4). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%21.3
VaR 95% ?
%2.09
daily max loss
VaR 99% ?
%3.00
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.81
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%16.1
30.07.2026 → 15.10.2026
Skewness ?
0.44
Parametrik%2.09
Historik%1.79
Cornish-Fisher%1.80
Return Distribution
Valuation
Potential?
-41.8%
ROIC ?
37.2%
DCF Value ?
2.27
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-12.9 düşerek 37.6M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+11.4
Hasılat çeyreklik %-11.1 düştü (402.6M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+11.3)
Brüt kâr marjı: %32.8
Brüt marj değişimi: %+1.8 puan
Net kâr marjı: %9.3
FAVÖK çeyreklik %-9.4 düştü (64.2M SGD)
FAVÖK marjı: %16.0
Toplam borç: 159.2M SGD
Net nakit pozisyonunda: -243.1M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.26x
Cari oran: 1.88x — yeterli likidite
Nakit %-12.7 azaldı → 402.3M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 15.4M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 9.9M SGD
ROE düşük: %6.1
ROA: %3.7
Toplam varlıklar %-5.8 küçüldü → 1.0B SGD
Özkaynak: 611.9M SGD (%-3.1)
İşletme kârı pozitif: 43.5M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 45.3x (Faiz: 1.4M SGD)
Ödenmiş sermaye: 1.5B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 241.1M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %-8.0
CAPEX: 5.5M SGD (Hasılatın %1.4'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-2.6
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.92 SGD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %9.3
Net kâr marjı %9.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -0.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %18.4
ROE %18.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %16.0
FAVÖK marjı %16.0 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %32.8
Hasılat başına brüt kâr %32.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %9.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %9.7'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 27.8x Sector: 10.1x
F/K 27.8x — sektör medyanının (10.1x) %177 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 6.93x Sector: 1.10x
PD/DD 6.93x — sektör medyanının %530 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 15.9x Sector: 7.0x
EV/EBITDA 15.9x — sektör medyanının (7.0x) %129 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.88x
Cari oran 1.88x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.6x
Net Borç/EBITDA 0.6x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.26x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 47.6x
Faiz karşılama 47.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+11.3
Hasılat yıllık %11.3 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+11.4
Net kâr yıllık %11.4 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-41.8%
Eksi %41.8 beklenen değer (1.64) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1.01 | PD/DD hedefi: 0.70 | EV/EBITDA hedefi: 1.23 | DCF hedefi: 2.27
Damodaran Değerleme
50/100
Orta Damodaran skoru (50/100). ROIC (%37.2) – WACC (%10.1) farkı +27.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100). Faiz karşılama oranı 47.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 90/100 | Borç Servis: 97/100 | Kalite: 90/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%37.2
ROIC (%37.2) sermaye maliyetini 27.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.27
DCF (2.27) güncel fiyatın %19.4 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 2.82
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.9
Graham içsel değer: S$0.9. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
27.8x vs 10.1x
Sektör medyanının %177 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
6.93x vs 1.10x
Sektörden %530 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
15.9x vs 7.0x
Sektörden %129 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%37.2 vs %10.1 WACC
ROIC 27.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.2 vs %15.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (2.84), TRAMA-99 çizgisi (2.92) ile yakın seviyede (%-2.6). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 2.84
TRAMA: 2.92
Difference: %-2.6
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
OV8 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.