OV8Sheng Siong Group Ltd

🇸🇬 Singapur Borsası
2.84
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$0.9
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
48/100
Lothien Sağlamlık: Orta (48/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 2 | Nötr: 4
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$38M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-12.9). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$243M fazla. Borç riski düşük.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %26. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.93. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 15.9. Pahalı değerleme.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-12.9) ama yıllık bazda artış (%+11.4). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%21.3
VaR 95% ?
%2.09
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.00
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.81
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%16.1
30.07.2026 → 15.10.2026
الانحراف ?
0.44
Parametrik%2.09
Historik%1.79
Cornish-Fisher%1.80
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-41.8%
ROIC ?
37.2%
قيمة DCF ?
2.27
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-12.9 düşerek 37.6M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+11.4
Hasılat çeyreklik %-11.1 düştü (402.6M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+11.3)
Brüt kâr marjı: %32.8
Brüt marj değişimi: %+1.8 puan
Net kâr marjı: %9.3
FAVÖK çeyreklik %-9.4 düştü (64.2M SGD)
FAVÖK marjı: %16.0
Toplam borç: 159.2M SGD
Net nakit pozisyonunda: -243.1M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.26x
Cari oran: 1.88x — yeterli likidite
Nakit %-12.7 azaldı → 402.3M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 15.4M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 9.9M SGD
ROE düşük: %6.1
ROA: %3.7
Toplam varlıklar %-5.8 küçüldü → 1.0B SGD
Özkaynak: 611.9M SGD (%-3.1)
İşletme kârı pozitif: 43.5M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 45.3x (Faiz: 1.4M SGD)
Ödenmiş sermaye: 1.5B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 241.1M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %-8.0
CAPEX: 5.5M SGD (Hasılatın %1.4'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-2.6
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.92 SGD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %9.3
Net kâr marjı %9.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -0.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %18.4
ROE %18.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %16.0
FAVÖK marjı %16.0 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %32.8
Hasılat başına brüt kâr %32.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %9.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %9.7'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 27.8x القطاع: 10.1x
F/K 27.8x — sektör medyanının (10.1x) %177 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 6.93x القطاع: 1.10x
PD/DD 6.93x — sektör medyanının %530 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 15.9x القطاع: 7.0x
EV/EBITDA 15.9x — sektör medyanının (7.0x) %129 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.88x
Cari oran 1.88x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.6x
Net Borç/EBITDA 0.6x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.26x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 47.6x
Faiz karşılama 47.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+11.3
Hasılat yıllık %11.3 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+11.4
Net kâr yıllık %11.4 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-41.8%
Eksi %41.8 beklenen değer (1.64) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1.01 | PD/DD hedefi: 0.70 | EV/EBITDA hedefi: 1.23 | DCF hedefi: 2.27
Damodaran Değerleme
50/100
Orta Damodaran skoru (50/100). ROIC (%37.2) – WACC (%10.1) farkı +27.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100). Faiz karşılama oranı 47.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 90/100 | Borç Servis: 97/100 | Kalite: 90/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%37.2
ROIC (%37.2) sermaye maliyetini 27.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.27
DCF (2.27) güncel fiyatın %19.4 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 2.82
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.9
Graham içsel değer: S$0.9. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
27.8x vs 10.1x
Sektör medyanının %177 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
6.93x vs 1.10x
Sektörden %530 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
15.9x vs 7.0x
Sektörden %129 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%37.2 vs %10.1 WACC
ROIC 27.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.2 vs %15.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (2.84), TRAMA-99 çizgisi (2.92) ile yakın seviyede (%-2.6). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 2.84
TRAMA: 2.92
الفرق: %-2.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
OV8 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.