OILOil India Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
445.00
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
74/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
58/100
Dalio Risk ?
61/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
83/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (83/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹36.3B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+72.9 arttı (₹21.0B → ₹36.3B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+91.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+34.5 arttı (₹92.9B → ₹125.0B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+57.7 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %29.0. Her 100₹ satıştan 29₹ kâr kalıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+60.7 arttı (₹35.0B → ₹56.2B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.7. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 74/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-24.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%31.3
VaR 95% ?
%3.20
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.54
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.07
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%21.5
15.05.2026 → 25.06.2026
الانحراف ?
0.12
Parametrik%3.20
Historik%2.49
Cornish-Fisher%2.93
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+112.9%
ROIC ?
8.9%
قيمة DCF ?
1,129.21
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+72.9 artarak 36.3B INR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+91.4
Hasılat çeyreklik %+34.5 büyüdü (125.0B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+57.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %75.3
Net kâr marjı yüksek: %29.0
FAVÖK çeyreklik %+60.7 büyüdü (56.2B INR)
FAVÖK marjı güçlü: %45.0
İşletme kârı pozitif: 50.9B INR
İşletme kârı büyüme: %+97.3
Faiz karşılama oranı güçlü: 18.6x (Faiz: 3.0B INR)
Ödenmiş sermaye: 1.6B INR
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+1.4
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 438.89 INR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %29.0
Net kâr marjı %29.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +6.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.6
ROE %14.6 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %45.0
FAVÖK marjı %45.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %75.3
Hasılat başına brüt kâr %75.3. Güçlü fiyatlama gücü.
التقييم
F/K Oranı 8.7x القطاع: 19.5x
F/K 8.7x — sektör medyanının (19.5x) %56 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.25x القطاع: 3.30x
PD/DD 1.25x — sektör medyanının (3.30x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 7.9x القطاع: 16.5x
EV/EBITDA 7.9x — sektör medyanının (16.5x) %52 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.09x
Cari oran 1.09x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 2.7x
Net Borç/EBITDA 2.7x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.65x
Borç/Özkaynak 0.65x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 10.5x
Faiz karşılama 10.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+57.7
Hasılat yıllık %57.7 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+91.4
Net kâr yıllık %91.4 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
74/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (74/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+112.9%
Artı %112.9 beklenen değer (947.39) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1163.08 | PD/DD hedefi: 1233.91 | EV/EBITDA hedefi: 926.45 | DCF hedefi: 1129.21
Damodaran Değerleme
58/100
Orta Damodaran skoru (58/100). ROIC (%8.9) – WACC (%10.4) farkı -1.5 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
61/100
Orta düzey borç riski (61/100). Faiz karşılama oranı 10.5x — güçlü. Borç/EBITDA 2.7x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 78/100 | Borç Servis: 77/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.9
ROIC (%8.9) sermaye maliyetinin (10.4%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1,129.21
DCF modeli 1129.21 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %153.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 445.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
8.7x vs 19.5x
Sektör medyanının %56 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.25x vs 3.30x
Sektörden %62 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.9x vs 16.5x
Sektörden %52 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.9 vs %10.4 WACC
ROIC 1.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.7 vs %35.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.7
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (445.00), TRAMA-99 çizgisi (438.89) ile yakın seviyede (%+1.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 445.00
TRAMA: 438.89
الفرق: %+1.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
OIL — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.