OBMOra Banda Mining Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.40
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
72/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
68/100
Dalio Risk ?
98/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$0.8
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
92/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (92/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 0 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$54M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+684.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+276.9 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %26.8. Her 100A$ satıştan 27A$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$236M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.00x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$53M) kârın %98'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.5. Makul değerleme aralığında.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 5.05. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.7. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %40.3. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 72/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+26.8 artabilir (A$54M → A$69M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%77.4
VaR 95% ?
%7.89
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%11.21
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%9.79
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%40.3
28.01.2026 → 17.07.2026
الانحراف ?
0.42
Parametrik%7.89
Historik%7.46
Cornish-Fisher%7.12
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+27.9%
ROIC ?
71.7%
قيمة DCF ?
1.74
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (54.0M AUD, %+0.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (201.9M AUD)
Brüt kâr marjı güçlü: %60.1
Net kâr marjı yüksek: %26.8
FAVÖK yatay seyrede (108.6M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %53.8
Toplam borç: 31.8M AUD
Net nakit pozisyonunda: -235.9M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.06x
Cari oran güçlü: 2.00x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 267.7M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 53.2M AUD
ROE: %10.1
ROA: %6.6
Toplam varlıklar: 817.4M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 537.0M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 78.3M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 190.5x (Faiz: 570,000 AUD)
Ödenmiş sermaye: 1.9B AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 189.9M AUD
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %26.5 (53.5M AUD)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+8.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1.29 AUD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %26.8
Net kâr marjı %26.8 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %40.3
ROE %40.3 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %53.8
FAVÖK marjı %53.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %60.1
Hasılat başına brüt kâr %60.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %26.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %26.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 12.5x القطاع: 20.9x
F/K 12.5x — sektör medyanının (20.9x) %40 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 5.05x القطاع: 2.98x
PD/DD 5.05x — sektör medyanının %69 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 5.7x القطاع: 9.5x
EV/EBITDA 5.7x — sektör medyanının (9.5x) %40 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 2.00x
Cari oran 2.00x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.06x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 190.5x
Faiz karşılama 190.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+276.9
Hasılat yıllık %276.9 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+684.2
Net kâr yıllık %684.2 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+27.9%
Artı %27.9 beklenen değer (1.79) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 2.49 | PD/DD hedefi: 0.93 | EV/EBITDA hedefi: 2.34 | DCF hedefi: 1.74
Damodaran Değerleme
68/100
Orta Damodaran skoru (68/100). ROIC (%71.7) – WACC (%13.6) farkı +58.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
98/100
Düşük borç riski (98/100). Faiz karşılama oranı 190.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 98/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 90/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%71.7
ROIC (%71.7) sermaye maliyetini 58.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %13.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.74
DCF modeli 1.74 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %24.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 1.40
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$0.8
Graham içsel değer: A$0.8. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
12.5x vs 20.9x
Sektör medyanının %40 altında — ucuz
PD/DD Oranı
5.05x vs 2.98x
Sektörden %69 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.7x vs 9.5x
Sektörden %40 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%71.7 vs %13.6 WACC
ROIC 58.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%26.8 vs %53.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %26.8
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1.40), TRAMA-99 çizgisinin %8.6 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 1.40
TRAMA: 1.29
الفرق: %+8.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
OBM — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.