OBLOmni Bridgeway Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.52
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
71/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
42/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
79/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$3.1
Ucuz
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
67/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (67/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$13M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-84.6 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %49.3. Her 100A$ satıştan 49A$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$84M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.29x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (A$13M) ama FCF negatif (-A$5M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.2. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.65. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.0. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 71/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%38.8
VaR 95% ?
%4.01
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.67
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.88
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%23.5
13.04.2026 → 18.09.2026
الانحراف ?
0.65
Parametrik%4.01
Historik%3.63
Cornish-Fisher%3.39
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+118.4%
ROIC ?
-0.3%
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (13.4M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr %-84.6 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (27.2M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+26.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %100.0
Net kâr marjı yüksek: %49.3
FAVÖK yatay seyrede (22.1M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %81.3
Toplam borç: 74.7M AUD
Net nakit pozisyonunda: -83.9M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.11x
Cari oran güçlü: 2.29x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 158.6M AUD
Serbest nakit akışı negatif: -4.6M AUD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.0
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 1.1B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 676.6M AUD (%+0.0)
İşletme kârı negatif: -390,750 AUD — faaliyet zararı
Faiz karşılama oranı güçlü: 15.8x (Faiz: 1.4M AUD)
Ödenmiş sermaye: 289.6M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 132.9M AUD
CAPEX: 33,000 AUD (Hasılatın %0.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+10.4 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1.38 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %21
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %49.3
Net kâr marjı %49.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.9
ROE %7.9 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %81.3
FAVÖK marjı %81.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %100.0
Hasılat başına brüt kâr %100.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-17.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-17.0'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 8.2x القطاع: 23.3x
F/K 8.2x — sektör medyanının (23.3x) %65 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.65x القطاع: 2.57x
PD/DD 0.65x — sektör medyanının (2.57x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 4.0x القطاع: 9.0x
EV/EBITDA 4.0x — sektör medyanının (9.0x) %55 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 2.29x
Cari oran 2.29x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.8x
Net Borç/EBITDA 0.8x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.11x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 15.8x
Faiz karşılama 15.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+26.9
Hasılat yıllık %26.9 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-84.6
Net kâr yıllık %-84.6 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 50.4M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 26.3M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
71/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (71/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+118.4%
Artı %118.4 beklenen değer (3.32) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 4.37 | PD/DD hedefi: 4.56 | EV/EBITDA hedefi: 3.41
Damodaran Değerleme
42/100
Düşük Damodaran skoru (42/100). ROIC (%-0.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Zayıf
Dalio Risk Analizi
79/100
Düşük borç riski (79/100). Faiz karşılama oranı 15.8x — güçlü. Borç/EBITDA 0.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 93/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 62/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-0.3
ROIC (%-0.3) sermaye maliyetinin (13.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %13.5
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$3.1
Graham içsel değer: A$3.1. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
8.2x vs 23.3x
Sektör medyanının %65 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.65x vs 2.57x
Sektörden %75 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.0x vs 9.0x
Sektörden %55 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-0.3 vs %13.5 WACC
ROIC 13.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%49.3 vs %81.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %49.3
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1.52), TRAMA-99 çizgisinin %10.4 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 1.52
TRAMA: 1.38
الفرق: %+10.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
OBL — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.