NXLNuix Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.76
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
20/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
81/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$0.6
Pahalı
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
64%
ملخص متانة لوذيان
58/100
Lothien Sağlamlık: Orta (58/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$1M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+189.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.3. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$28M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$4M) kârın %343'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük ROE
ROE: %1.8. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-18.8 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%74.2
VaR 95% ?
%7.78
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%10.96
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%8.32
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%64.8
22.10.2025 → 13.04.2026
الانحراف ?
1.79
Parametrik%7.78
Historik%5.79
Cornish-Fisher%3.99
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+17.6%
ROIC ?
-10.8%
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2024/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (1.3M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+189.9
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (55.2M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+20.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %90.2
Net kâr marjı düşük: %2.3
FAVÖK yatay seyrede (14.8M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %26.8
Toplam borç: 9.8M AUD
Net nakit pozisyonunda: -28.3M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.03x
Cari oran: 1.37x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 38.0M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 4.3M AUD
ROE düşük: %0.4
ROA düşük: %0.3
Toplam varlıklar: 385.1M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 286.7M AUD (%+0.0)
İşletme kârı negatif: -11.3M AUD — faaliyet zararı
Faiz karşılama oranı güçlü: 108.8x (Faiz: 136,000 AUD)
Ödenmiş sermaye: 323.5M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 31.3M AUD
CAPEX: 8.3M AUD (Hasılatın %15.0'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+26.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1.40 AUD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %2.3
Net kâr marjı %2.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %1.8
ROE %1.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %26.8
FAVÖK marjı %26.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %90.2
Hasılat başına brüt kâr %90.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %7.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %7.8'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 100.0x القطاع: 35.2x
F/K 100.0x — sektör medyanının (35.2x) %184 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 2.11x القطاع: 3.53x
PD/DD 2.11x — sektör medyanının (3.53x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.7x القطاع: 16.9x
EV/EBITDA 9.7x — sektör medyanının (16.9x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.37x
Cari oran 1.37x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.03x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 108.8x
Faiz karşılama 108.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+20.9
Hasılat yıllık %20.9 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+189.9
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2024/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -70.4K). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -1.9M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+17.6%
Artı %17.6 beklenen değer (2.07) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 0.49 | PD/DD hedefi: 2.96 | EV/EBITDA hedefi: 3.05
Damodaran Değerleme
20/100
Düşük Damodaran skoru (20/100). ROIC (%-10.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
81/100
Düşük borç riski (81/100). Faiz karşılama oranı 108.8x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 97/100 | Borç Servis: 84/100 | Kalite: 25/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-10.8
ROIC (%-10.8) sermaye maliyetinin (15.6%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %15.6
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$0.6
Graham içsel değer: A$0.6. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
100.0x vs 35.2x
Sektör medyanının %184 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.11x vs 3.53x
Sektörden %40 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.7x vs 16.9x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-10.8 vs %15.6 WACC
ROIC 26.4 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.3 vs %26.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (1.76), TRAMA-99 çizgisinin %26.2 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
السعر:: 1.76
TRAMA: 1.40
الفرق: %+26.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
NXL — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.