NVDNVIDIA Corporation

🇩🇪 Xetra
193.24
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
57/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
49/100
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€36.7
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
76/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (76/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €53.0B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+2.3). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+125.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+105.9 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %62.0. Her 100€ satıştan 62€ kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.59x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+210.6 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 22.95. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 22.5. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %55.6. Sermaye verimli kullanılıyor.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+17.1 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%33.1
VaR 95% ?
%3.32
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.75
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.50
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%19.0
03.11.2025 → 30.03.2026
الانحراف ?
-0.08
Parametrik%3.32
Historik%3.37
Cornish-Fisher%3.34
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-22.8%
ROIC ?
68.9%
قيمة DCF ?
69.35
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/7
Yıllık net kâr büyümesi %+38.9
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+41.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %75.0
Net kâr marjı yüksek: %62.0
FAVÖK marjı güçlü: %75.7
Toplam borç: 34.1B EUR
Net borç: 14.1B EUR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.17x
Cari oran güçlü: 4.59x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 19.9B EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 21.4B EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 19.0B EUR
ROE yüksek: %26.1 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA güçlü: %18.6 — varlıklar etkin kullanılıyor
İşletme kârı pozitif: 56.6B EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 321.0x (Faiz: 201.6M EUR)
Ödenmiş sermaye: 24.1B EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 137.1B EUR
CAPEX: 2.4B EUR (Hasılatın %2.8'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+7.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 180.25 EUR
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %62'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %62.0
Net kâr marjı %62.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -9.4 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %55.6
ROE %55.6 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %75.7
FAVÖK marjı %75.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %75.0
Hasılat başına brüt kâr %75.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %41.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %41.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 22.3x القطاع: 27.4x
F/K 22.3x — sektör medyanına (27.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 22.95x القطاع: 4.04x
PD/DD 22.95x — sektör medyanının %468 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 22.5x القطاع: 19.6x
EV/EBITDA 22.5x — sektör medyanının (19.6x) %15 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 4.59x
Cari oran 4.59x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.17x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 505.2x
Faiz karşılama 505.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+105.9
Hasılat yıllık %105.9 büyüdü (2026/7) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+125.9
Net kâr yıllık %125.9 artmış (2026/7) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
57/100
İyi sağlamlık (57/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-22.8%
Eksi %22.8 beklenen değer (149.16) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 220.15 | PD/DD hedefi: 48.31 | EV/EBITDA hedefi: 168.25 | DCF hedefi: 69.35
Damodaran Değerleme
49/100
Düşük Damodaran skoru (49/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100). Faiz karşılama oranı 505.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 94/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%68.9
ROIC (%68.9) sermaye maliyetini 58.1 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
69.35
DCF (69.35) güncel fiyatın %64.1 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 193.24
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€36.7
Güncel fiyat Graham değerinin %81.0 üzerinde (€36.7) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
22.3x vs 27.4x
Sektör medyanının %19 altında — ucuz
PD/DD Oranı
22.95x vs 4.04x
Sektörden %468 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
22.5x vs 19.6x
Sektörden %15 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%68.9 vs %10.7 WACC
ROIC 58.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%63.7 vs %77.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %63.7
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (193.24), TRAMA-99 çizgisinin %7.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 193.24
TRAMA: 180.25
الفرق: %+7.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
NVD — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.