NSTNorthern Star Resources Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
25.11
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
55/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
33/100
Dalio Risk ?
90/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$17.0
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
56/100
Lothien Sağlamlık: Orta (56/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$416M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %21.8. Her 100A$ satıştan 22A$ kâr kalıyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %28. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Çok Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%56.0
VaR 95% ?
%5.74
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%8.14
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%8.34
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%45.8
02.03.2026 → 23.03.2026
Асимметрия ?
-0.43
Parametrik%5.74
Historik%5.50
Cornish-Fisher%5.89
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
-10.1%
ROIC ?
10.5%
Значение DCF ?
5.83
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (416.1M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+24.2
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (1.9B AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+18.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %58.6
Net kâr marjı yüksek: %21.8
FAVÖK yatay seyrede (1.0B AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %54.1
Toplam borç: 1.7B AUD
Net borç: 706.6M AUD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.11x
Cari oran: 1.55x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.0B AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 117.7M AUD
ROE düşük: %2.7
ROA düşük: %1.9
Toplam varlıklar: 21.5B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 15.7B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 624.0M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 44.4x (Faiz: 23.2M AUD)
Ödenmiş sermaye: 1.4B AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 850.5M AUD
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %35.6 (678.2M AUD)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+14.1 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 22.01 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %11
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %21.8
Net kâr marjı %21.8 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.6
ROE %10.6 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %54.1
FAVÖK marjı %54.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %58.6
Hasılat başına brüt kâr %58.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %6.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %6.2'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 21.5x Сектор: 19.6x
F/K 21.5x — sektör medyanının (19.6x) %9 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 2.28x Сектор: 2.41x
PD/DD 2.28x — sektör medyanı (2.41x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 8.8x Сектор: 9.2x
EV/EBITDA 8.8x — sektör medyanı (9.2x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 1.55x
Cari oran 1.55x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.4x
Net Borç/EBITDA 0.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.11x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 44.4x
Faiz karşılama 44.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+18.8
Hasılat yıllık %18.8 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+24.2
Net kâr yıllık %24.2 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 375.5M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 303.5M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
55/100
İyi sağlamlık (55/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-10.1%
Eksi %10.1 beklenen değer (22.57) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 23.31 | PD/DD hedefi: 27.34 | EV/EBITDA hedefi: 26.00 | DCF hedefi: 6.28
Damodaran Değerleme
33/100
Düşük Damodaran skoru (33/100). ROIC (%10.5) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
90/100
Düşük borç riski (90/100). Faiz karşılama oranı 44.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 89/100 | Kalite: 90/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%10.5
ROIC (%10.5) sermaye maliyetinin (11.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
5.83
DCF (5.83) güncel fiyatın %76.8 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 25.11
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$17.0
Graham içsel değer: A$17.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
21.5x vs 19.6x
Sektör medyanının %9 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.28x vs 2.41x
Sektörden %5 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
8.8x vs 9.2x
Sektörden %3 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%10.5 vs %11.3 WACC
ROIC 0.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.8 vs %54.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.8
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (25.11), TRAMA-99 çizgisinin %14.1 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 25.11
TRAMA: 22.01
Разница: %+14.1
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
NST — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.