NPWMalaysia Smelting Corporation Berhad

🇸🇬 Singapur Borsası
0.51
SGD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
65/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
Dalio Risk ?
72/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$0.6
Makul
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
75/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (75/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$11M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-20.8 geriledi (S$13M → S$11M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+143.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+39.4 arttı (S$143M → S$199M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+68.2 arttı. Şirket büyüyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.8. Makul değerleme aralığında.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-20.8) ama yıllık bazda artış (%+143.9). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%39.5
VaR 95% ?
%4.00
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%5.69
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%5.71
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%30.8
04.06.2026 → 15.10.2026
Асимметрия ?
-0.18
Parametrik%4.00
Historik%4.63
Cornish-Fisher%4.07
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+2.0%
ROIC ?
19.6%
Значение DCF ?
0.38
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-20.8 düşerek 10.6M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+143.9
Hasılat çeyreklik %+39.4 büyüdü (199.1M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+68.2)
Net kâr marjı: %5.3
FAVÖK çeyreklik %-12.9 düştü (19.3M SGD)
FAVÖK marjı düşük: %9.7
Toplam borç: 141.7M SGD
Net borç: 100.6M SGD
Borç/Özkaynak oranı: 0.61x
Cari oran: 1.53x — yeterli likidite
Nakit %-32.4 azaldı → 41.1M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 7.4M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 6.2M SGD
ROE düşük: %4.6
ROA: %2.0
Toplam varlıklar: 519.6M SGD (%+0.9)
Özkaynak: 233.3M SGD (%-3.3)
İşletme kârı pozitif: 19.0M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 15.7x (Faiz: 1.2M SGD)
Ödenmiş sermaye: 840.0M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 124.7M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %-8.5
CAPEX: 1.3M SGD (Hasılatın %0.6'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-9.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.57 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %69'i
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %5.3
Net kâr marjı %5.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -4.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %18.1
ROE %18.1 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %9.7
FAVÖK marjı %9.7 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 9.8x Сектор: 13.2x
F/K 9.8x — sektör medyanına (13.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.80x Сектор: 1.14x
PD/DD 1.80x — sektör medyanının %58 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 7.2x Сектор: 7.0x
EV/EBITDA 7.2x — sektör medyanının (7.0x) %3 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Задолженность
Cari Oran 1.53x
Cari oran 1.53x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.0x
Net Borç/EBITDA 2.0x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.61x
Borç/Özkaynak 0.61x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 12.9x
Faiz karşılama 12.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+68.2
Hasılat yıllık %68.2 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+143.9
Net kâr yıllık %143.9 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
65/100
İyi sağlamlık (65/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+2.0%
Artı %2.0 beklenen değer (0.51) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.76 | PD/DD hedefi: 0.33 | EV/EBITDA hedefi: 0.48 | DCF hedefi: 0.38
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). ROIC (%19.6) – WACC (%11.0) farkı +8.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
72/100
Düşük borç riski (72/100). Faiz karşılama oranı 12.9x — güçlü. Borç/EBITDA 2.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 80/100 | Borç Servis: 88/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%19.6
ROIC (%19.6) sermaye maliyetini 8.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %11.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.38
DCF (0.38) güncel fiyatın %24.0 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.50
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.6
Graham içsel değer: S$0.6. Makul
Makul
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
9.8x vs 13.2x
Sektör medyanının %26 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.80x vs 1.14x
Sektörden %58 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.2x vs 7.0x
Sektörden %3 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%19.6 vs %11.0 WACC
ROIC 8.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.5 vs %10.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.5
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (0.51), TRAMA-99 çizgisinin %9.9 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Цена:: 0.51
TRAMA: 0.57
Разница: %-9.9
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
NPW — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.