NECNine Entertainment Co. Holdings Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
0.65
AUD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
67/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
45/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
45/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$2.3
Ucuz
Aktif Metrik?
2/4
Güven?
51%
Lothien Sağlamlık Özeti
70/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (70/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$128M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+392.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-17.8 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %23.3. Her 100A$ satıştan 23A$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.33x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %7. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 2.0. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.87. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %43.2. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+27.1 artabilir (A$128M → A$162M).

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%32.4
VaR 95% ?
%3.58
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%4.97
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.29
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%49.2
02.02.2026 → 14.10.2026
Çarpıklık ?
-0.28
Parametrik%3.58
Historik%3.51
Cornish-Fisher%3.64
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+101.5%
ROIC ?
-13.7%
Borç Döngüsü?
Daralma
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (127.8M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+392.1
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (549.7M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-17.8)
Brüt kâr marjı düşük: %-12.8
Net kâr marjı yüksek: %23.3
FAVÖK yatay seyrede (-90.1M AUD)
FAVÖK marjı düşük: %-16.4
Toplam borç: 1.7B AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 1.6B AUD
Borç/Özkaynak oranı: 1.41x
Cari oran: 1.39x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 92.4M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 162.2M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 8.9M AUD
ROE: %10.8
ROA: %3.5
Toplam varlıklar: 3.7B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 1.2B AUD (%+0.0)
İşletme kârı negatif: -134.3M AUD — faaliyet zararı
Faiz gideri: 11.8M AUD
Ödenmiş sermaye: 1.6B AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 314.0M AUD
CAPEX: 31.7M AUD (Hasılatın %5.8'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-32.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.97 AUD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %23.3
Net kâr marjı %23.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %43.2
ROE %43.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %-16.4
FAVÖK marjı %-16.4 — operasyonel zarar.
Brüt Kâr Marjı %-12.8
Hasılat başına brüt kâr %-12.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %1.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %1.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Değerleme
F/K Oranı 2.0x Sektör: 22.8x
F/K 2.0x — sektör medyanının (22.8x) %91 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.87x Sektör: 2.72x
PD/DD 0.87x — sektör medyanının (2.72x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.39x
Cari oran 1.39x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Borç / Özkaynak 1.41x
Borç/Özkaynak 1.41x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı -7.6x
Faiz karşılama -7.6x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-17.8
Hasılat yıllık %-17.8 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+392.1
Net kâr yıllık %392.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 76.9M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 60.5M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
67/100
İyi sağlamlık (67/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+101.5%
Artı %101.5 beklenen değer (1.31) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %51.
Bileşenler: FK hedefi: 1.95 | PD/DD hedefi: 1.95
Damodaran Değerleme
45/100
Düşük Damodaran skoru (45/100). ROIC (%-13.7) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Zayıf
Dalio Risk Analizi
45/100
Yüksek borç riski (45/100). Faiz karşılama oranı -7.6x — zayıf, kırılgan.
Kaldıraç: 53/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 67/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-13.7
ROIC (%-13.7) sermaye maliyetinin (6.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.0
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$2.3
Graham içsel değer: A$2.3. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
2.0x vs 22.8x
Sektör medyanının %91 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.87x vs 2.72x
Sektörden %68 daha ucuz (defter değerine göre)
ROIC vs WACC
%-13.7 vs %6.0 WACC
ROIC 19.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%23.3 vs %-16.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %23.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.65), TRAMA-99 çizgisinin %32.9 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 0.65
TRAMA: 0.97
Fark: %-32.9
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
NEC — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.