NECNine Entertainment Co. Holdings Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
0.65
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
67/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
45/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
45/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$2.3
Ucuz
Active Metric?
2/4
Confidence?
51%
Lothien Robustness Summary
70/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (70/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$128M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+392.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-17.8 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %23.3. Her 100A$ satıştan 23A$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.33x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %7. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 2.0. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.87. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %43.2. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+27.1 artabilir (A$128M → A$162M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%32.4
VaR 95% ?
%3.58
daily max loss
VaR 99% ?
%4.97
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.29
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%49.2
02.02.2026 → 14.10.2026
Skewness ?
-0.28
Parametrik%3.58
Historik%3.51
Cornish-Fisher%3.64
Return Distribution
Valuation
Potential?
+101.5%
ROIC ?
-13.7%
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (127.8M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+392.1
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (549.7M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-17.8)
Brüt kâr marjı düşük: %-12.8
Net kâr marjı yüksek: %23.3
FAVÖK yatay seyrede (-90.1M AUD)
FAVÖK marjı düşük: %-16.4
Toplam borç: 1.7B AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 1.6B AUD
Borç/Özkaynak oranı: 1.41x
Cari oran: 1.39x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 92.4M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 162.2M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 8.9M AUD
ROE: %10.8
ROA: %3.5
Toplam varlıklar: 3.7B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 1.2B AUD (%+0.0)
İşletme kârı negatif: -134.3M AUD — faaliyet zararı
Faiz gideri: 11.8M AUD
Ödenmiş sermaye: 1.6B AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 314.0M AUD
CAPEX: 31.7M AUD (Hasılatın %5.8'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-32.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.97 AUD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %23.3
Net kâr marjı %23.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %43.2
ROE %43.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %-16.4
FAVÖK marjı %-16.4 — operasyonel zarar.
Brüt Kâr Marjı %-12.8
Hasılat başına brüt kâr %-12.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %1.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %1.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 2.0x Sector: 22.8x
F/K 2.0x — sektör medyanının (22.8x) %91 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.87x Sector: 2.72x
PD/DD 0.87x — sektör medyanının (2.72x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.39x
Cari oran 1.39x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Borç / Özkaynak 1.41x
Borç/Özkaynak 1.41x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı -7.6x
Faiz karşılama -7.6x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-17.8
Hasılat yıllık %-17.8 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+392.1
Net kâr yıllık %392.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 76.9M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 60.5M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
67/100
İyi sağlamlık (67/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+101.5%
Artı %101.5 beklenen değer (1.31) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %51.
Bileşenler: FK hedefi: 1.95 | PD/DD hedefi: 1.95
Damodaran Değerleme
45/100
Düşük Damodaran skoru (45/100). ROIC (%-13.7) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Zayıf
Dalio Risk Analizi
45/100
Yüksek borç riski (45/100). Faiz karşılama oranı -7.6x — zayıf, kırılgan.
Kaldıraç: 53/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 67/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-13.7
ROIC (%-13.7) sermaye maliyetinin (6.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.0
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$2.3
Graham içsel değer: A$2.3. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
2.0x vs 22.8x
Sektör medyanının %91 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.87x vs 2.72x
Sektörden %68 daha ucuz (defter değerine göre)
ROIC vs WACC
%-13.7 vs %6.0 WACC
ROIC 19.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%23.3 vs %-16.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %23.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.65), TRAMA-99 çizgisinin %32.9 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 0.65
TRAMA: 0.97
Difference: %-32.9
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
NEC — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.