N2IUMapletree Pan Asia Commercial Trust

🇸🇬 Singapur Borsası
1.15
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
55/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
58/100
Dalio Risk ?
35/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$1.4
Makul
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
64%
ملخص متانة لوذيان
59/100
Lothien Sağlamlık: Orta (59/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 5 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$89M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+435.0 arttı (-S$27M → S$89M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-5.4 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %46.5. Her 100S$ satıştan 46S$ kâr kalıyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.26x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$122M) kârın %136'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+1727.6 arttı (-S$8M → S$134M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 30.1. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.67. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 28.0. Pahalı değerleme.
Düşük ROE
ROE: %1.6. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Mevsimsel Toparlanma, Ama Trend Bozuk
Çeyreklik artış (%+435.0) ama yıllık bazda düşüş (%-11.0). Mevsimsel toparlanma var ama uzun vadeli trend zayıf.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%15.6
VaR 95% ?
%1.71
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.38
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.45
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%22.8
28.10.2025 → 16.10.2026
الانحراف ?
-0.55
Parametrik%1.71
Historik%1.56
Cornish-Fisher%1.82
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+38.8%
ROIC ?
3.7%
قيمة DCF ?
3.05
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+435.0 artarak 89.5M SGD oldu
Yıllık net kâr %-11.0 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (192.6M SGD)
Yıllık hasılat daraldı (%-5.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %67.2
Brüt marj değişimi: %-1.3 puan
Net kâr marjı yüksek: %46.5
FAVÖK çeyreklik %+1727.6 büyüdü (134.4M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %69.8
Toplam borç: 5.7B SGD
Net borç hasılatın üzerinde: 5.6B SGD
Borç/Özkaynak oranı: 0.62x
Cari oran < 1: 0.26x — likidite riski
Nakit %-17.9 azaldı → 134.9M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 121.7M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 121.7M SGD
ROE düşük: %1.0
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 15.4B SGD (%-0.4)
Özkaynak: 9.2B SGD (%-2.4)
İşletme kârı pozitif: 142.4M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.5x (Faiz: 30.2M SGD)
Ödenmiş sermaye: 5.3B SGD
Net işletme sermayesi negatif: -526.1M SGD — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-17.4
CAPEX: 37,000 SGD (Hasılatın %0.0'i)
Fiyat TRAMA-99 altında: %-13.2 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1.32 SGD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %1
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %46.5
Net kâr marjı %46.5 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +60.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %1.6
ROE %1.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %69.8
FAVÖK marjı %69.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %67.2
Hasılat başına brüt kâr %67.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %68.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %68.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 30.1x القطاع: 10.6x
F/K 30.1x — sektör medyanının (10.6x) %184 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.67x القطاع: 0.90x
PD/DD 0.67x — sektör medyanı (0.90x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 28.0x القطاع: 10.2x
EV/EBITDA 28.0x — sektör medyanının (10.2x) %175 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.26x
Cari oran 0.26x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 13.7x
Net Borç/EBITDA 13.7x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.62x
Borç/Özkaynak 0.62x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 2.6x
Faiz karşılama 2.6x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-5.4
Hasılat yıllık %-5.4 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-11.0
Net kâr yıllık %-11.0 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
55/100
İyi sağlamlık (55/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+38.8%
Artı %38.8 beklenen değer (1.61) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 1.58 | EV/EBITDA hedefi: 0.42 | DCF hedefi: 3.05
Damodaran Değerleme
58/100
Orta Damodaran skoru (58/100). ROIC (%3.7) – WACC (%6.2) farkı -2.5 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
35/100
Yüksek borç riski (35/100). Faiz karşılama oranı 2.6x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 13.7x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 44/100 | Borç Servis: 35/100 | Kalite: 64/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.7
ROIC (%3.7) sermaye maliyetinin (6.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
3.05
DCF modeli 3.05 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %162.6 ucuz.
Mevcut fiyat: 1.16
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
S$1.4
Graham içsel değer: S$1.4. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
30.1x vs 10.6x
Sektör medyanının %184 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.67x vs 0.90x
Sektörden %26 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
28.0x vs 10.2x
Sektörden %175 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.7 vs %6.2 WACC
ROIC 2.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%31.7 vs %52.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %31.7
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (1.15), TRAMA-99 çizgisinin %13.2 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 1.15
TRAMA: 1.32
الفرق: %-13.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
N2IU — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.