MV4Mewah International Inc.

🇸🇬 Singapur Borsası
0.22
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
73/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
66/100
Dalio Risk ?
57/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
S$0.9
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
67/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (67/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$17M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+38.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %0.9. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.73x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (S$17M) ama FCF negatif (-S$30M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 4.8. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.28. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.8. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %3.0. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 73/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%43.8
VaR 95% ?
%4.62
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.49
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.58
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%32.8
30.01.2026 → 14.10.2026
الانحراف ?
0.10
Parametrik%4.62
Historik%4.95
Cornish-Fisher%4.41
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+90.9%
ROIC ?
3.0%
قيمة DCF ?
1.09
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Toplam borç: 1.1B SGD
Net borç: 797.5M SGD
Borç/Özkaynak oranı: 0.92x
Cari oran: 1.44x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 264.8M SGD
Ödenmiş sermaye: 1.5B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 604.2M SGD
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-29.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.32 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %72'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %0.9
Net kâr marjı %0.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.0
ROE %3.0 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %2.6
FAVÖK marjı %2.6 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %6.5
Hasılat başına brüt kâr %6.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-1.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-1.6'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 4.8x القطاع: 9.1x
F/K 4.8x — sektör medyanının (9.1x) %47 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.28x القطاع: 1.19x
PD/DD 0.28x — sektör medyanının (1.19x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 5.8x القطاع: 5.9x
EV/EBITDA 5.8x — sektör medyanı (5.9x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.44x
Cari oran 1.44x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 5.4x
Net Borç/EBITDA 5.4x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.92x
Borç/Özkaynak 0.92x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.5x
Faiz karşılama 3.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+25.0
Hasılat yıllık %25.0 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+38.1
Net kâr yıllık %38.1 artmış — güçlü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
73/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (73/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+90.9%
Artı %90.9 beklenen değer (0.42) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.43 | PD/DD hedefi: 0.66 | EV/EBITDA hedefi: 0.22 | DCF hedefi: 0.66
Damodaran Değerleme
66/100
Orta Damodaran skoru (66/100). ROIC (%3.0) – WACC (%5.1) farkı -2.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
57/100
Orta düzey borç riski (57/100). Faiz karşılama oranı 3.5x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 5.4x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 39/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 73/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.0
ROIC (%3.0) sermaye maliyetinin (5.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %5.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.09
DCF modeli 1.09 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %397.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.22
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.9
Graham içsel değer: S$0.9. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
4.8x vs 9.1x
Sektör medyanının %47 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.28x vs 1.19x
Sektörden %76 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.8x vs 5.9x
Sektörden %2 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.0 vs %5.1 WACC
ROIC 2.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%0.9 vs %2.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %0.9
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.22), TRAMA-99 çizgisinin %29.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 0.22
TRAMA: 0.32
الفرق: %-29.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
MV4 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.