MUV2Munich Re

🇩🇪 Xetra
547.20
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
80/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
81/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Cari oran verisi eksik (C6); brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8); Banka/finans: kaldıraç/cari-oran/marj kriterleri uygulanamaz, skor kalan kriterlere göre normalize edildi
Graham ?
€572.5
Makul
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
74%
ملخص متانة لوذيان
75/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (75/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €2.2B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+29.6 arttı (€1.7B → €2.2B). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.0. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 80/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+16.8 artabilir (€2.2B → €2.6B).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%19.4
VaR 95% ?
%2.00
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.83
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.19
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%22.7
21.04.2026 → 03.06.2026
الانحراف ?
-1.06
Parametrik%2.00
Historik%2.07
Cornish-Fisher%2.26
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+51.5%
قيمة DCF ?
1,067.00
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+29.6 artarak 2.2B EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+6.6)
Hasılat çeyreklik %+10.0 büyüdü (17.9B EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+11.6)
Net kâr marjı: %12.4
Toplam borç: 7.4B EUR
Net borç: 1.6B EUR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.22x
Nakit ve benzerleri: 5.8B EUR
ROE düşük: %6.6
ROA düşük: %0.8
Toplam varlıklar: 284.9B EUR (%+1.1)
Özkaynak: 33.6B EUR (%-2.6)
Faiz gideri: 63.0M EUR
Ödenmiş sermaye: 125.8M EUR
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.3 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 514.55 EUR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %12.4
Net kâr marjı %12.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +1.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %20.2
ROE %20.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
التقييم
F/K Oranı 10.0x القطاع: 15.2x
F/K 10.0x — sektör medyanının (15.2x) %34 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.05x القطاع: 2.78x
PD/DD 2.05x — sektör medyanı (2.78x) altında veya yakın. Makul değerleme.
المديونية
Borç / Özkaynak 0.22x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+11.6
Hasılat yıllık %11.6 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+6.6
Net kâr yıllık %6.6 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 2.0B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 968.0M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
80/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (80/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+51.5%
Artı %51.5 beklenen değer (828.84) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %74.
Bileşenler: FK hedefi: 902.87 | PD/DD hedefi: 797.95 | DCF hedefi: 1067.00
Damodaran Değerleme
81/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (81/100). ROIC sermaye maliyetini karşılıyor, şirket değer yaratıyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100).
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 50/100 | Kalite: 95/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1,067.00
DCF modeli 1067.00 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %95.0 ucuz.
Mevcut fiyat: 547.20
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Cari oran verisi eksik (C6)
Nötr
Graham İçsel Değer
€572.5
Graham değeri (€572.5) güncel fiyata yakın (%+4.6). Adil fiyat bölgesinde.
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
10.0x vs 15.2x
Sektör medyanının %34 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.05x vs 2.78x
Sektörden %26 daha ucuz (defter değerine göre)
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (547.20), TRAMA-99 çizgisinin %6.3 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 547.20
TRAMA: 514.55
الفرق: %+6.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
MUV2 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.