MRDSMazaya Qatar Real Estate

🇶🇦 QSE
0.51
QAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
43/100
Dalio Risk ?
44/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
QAR1.1
Ucuz
Active Metric?
3/4
Confidence?
59%
Lothien Robustness Summary
81/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (81/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 10 | Negatif: 4 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR27M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+231.3 arttı (QAR8M → QAR27M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+164.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+349.8 arttı (QAR36M → QAR161M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+328.8 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %92.1 → %32.9 (-59.2 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.8. Her 100QAR satıştan 17QAR kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.15x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.15x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (QAR27M) ama FCF negatif (-QAR75M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+80.3 arttı (QAR26M → QAR46M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.4. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.49. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %4.0. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-43.9 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Düşük
252 days
Annual Volatility ?
%17.3
VaR 95% ?
%1.87
daily max loss
VaR 99% ?
%2.61
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.27
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%19.4
22.10.2025 → 15.10.2026
Skewness ?
0.62
Parametrik%1.87
Historik%1.35
Cornish-Fisher%1.48
Return Distribution
Valuation
Potential?
+18.2%
ROIC ?
5.6%
DCF Value ?
0.35
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+231.3 artarak 27.1M QAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+164.2
Hasılat çeyreklik %+349.8 büyüdü (161.5M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+328.8)
Brüt kâr marjı: %32.9
Brüt marj değişimi: %-59.2 puan
Net kâr marjı yüksek: %16.8
FAVÖK çeyreklik %+80.3 büyüdü (46.3M QAR)
FAVÖK marjı güçlü: %28.7
Toplam borç: 1.3B QAR
Net borç hasılatın üzerinde: 1.2B QAR
Borç/Özkaynak oranı: 1.22x
Cari oran güçlü: 2.15x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-36.4 azaldı → 74.1M QAR
İşletme nakit akışı negatif: -74.6M QAR
Serbest nakit akışı negatif: -74.8M QAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.6
ROA düşük: %1.1
Toplam varlıklar %-7.7 küçüldü → 2.4B QAR
Özkaynak: 1.0B QAR (%+2.7)
İşletme kârı pozitif: 46.7M QAR
İşletme kârı büyüme: %+86.2
Faiz karşılama oranı: 2.5x (Faiz: 18.8M QAR)
Ödenmiş sermaye: 1.0B QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 149.6M QAR
İşletme sermayesi değişimi: %+38.2
CAPEX: 238,723 QAR (Hasılatın %0.1'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-12.7 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.58 QAR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %16.8
Net kâr marjı %16.8 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -6.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.0
ROE %4.0 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %28.7
FAVÖK marjı %28.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %32.9
Hasılat başına brüt kâr %32.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %19.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %19.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 9.4x Sector: 10.4x
F/K 9.4x — sektör medyanına (10.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.49x Sector: 0.99x
PD/DD 0.49x — sektör medyanının (0.99x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 13.5x Sector: 11.6x
EV/EBITDA 13.5x — sektör medyanının (11.6x) %16 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 2.15x
Cari oran 2.15x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 10.0x
Net Borç/EBITDA 10.0x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.22x
Borç/Özkaynak 1.22x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 1.7x
Faiz karşılama 1.7x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+328.8
Hasılat yıllık %328.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+164.2
Net kâr yıllık %164.2 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 17.5M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr -15.0M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+18.2%
Artı %18.2 beklenen değer (0.61) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %59.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 1.05 | EV/EBITDA hedefi: 0.44 | DCF hedefi: 0.35
Damodaran Değerleme
43/100
Düşük Damodaran skoru (43/100). ROIC (%5.6) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
44/100
Yüksek borç riski (44/100). Faiz karşılama oranı 1.7x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 10.0x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 46/100 | Borç Servis: 71/100 | Kalite: 61/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.6
ROIC (%5.6) sermaye maliyetinin (8.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.35
DCF (0.35) güncel fiyatın %32.0 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.52
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
QAR1.1
Graham içsel değer: QAR1.1. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
9.4x vs 10.4x
Sektör medyanının %9 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.49x vs 0.99x
Sektörden %50 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.5x vs 11.6x
Sektörden %16 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.6 vs %8.0 WACC
ROIC 2.4 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%18.3 vs %45.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %18.3
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (0.51), TRAMA-99 çizgisinin %12.7 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 0.51
TRAMA: 0.58
Difference: %-12.7
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
MRDS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.