MR7Nordic Group Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.53
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
Dalio Risk ?
90/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
S$0.6
Makul
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
54/100
Lothien Sağlamlık: Orta (54/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$5M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-3.2 düştü. Şirket daralmada.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$7M) kârın %153'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.9. Makul değerleme aralığında.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%30.4
VaR 95% ?
%3.04
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%4.35
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.98
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%18.4
04.05.2026 → 03.08.2026
Çarpıklık ?
0.28
Parametrik%3.04
Historik%3.15
Cornish-Fisher%2.84
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+5.8%
ROIC ?
14.5%
DCF Değer ?
0.98
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Toplam borç: 42.0M SGD
Net nakit pozisyonunda: -4.5M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.28x
Cari oran: 1.97x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 46.5M SGD
Ödenmiş sermaye: 397.8M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 71.0M SGD
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-1.0
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.54 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %62'i
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %12.4
Net kâr marjı %12.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.7
ROE %6.7 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %19.2
FAVÖK marjı %19.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %26.4
Hasılat başına brüt kâr %26.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %19.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %19.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 10.9x Sektör: 8.9x
F/K 10.9x — sektör medyanının (8.9x) %23 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.40x Sektör: 0.92x
PD/DD 1.40x — sektör medyanının %52 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 6.9x Sektör: 5.0x
EV/EBITDA 6.9x — sektör medyanının (5.0x) %37 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 1.97x
Cari oran 1.97x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.4x
Net Borç/EBITDA 1.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.28x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 21.8x
Faiz karşılama 21.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-3.2
Hasılat yıllık %-3.2 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+8.6
Net kâr yıllık %8.6 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+5.8%
Artı %5.8 beklenen değer (0.55) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.43 | PD/DD hedefi: 0.35 | EV/EBITDA hedefi: 0.38 | DCF hedefi: 0.98
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). ROIC (%14.5) – WACC (%12.1) farkı +2.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
90/100
Düşük borç riski (90/100). Faiz karşılama oranı 21.8x — güçlü. Borç/EBITDA 1.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 89/100 | Borç Servis: 99/100 | Kalite: 87/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.5
ROIC (%14.5) sermaye maliyetini hafifçe (2.4 puan) aşıyor.
WACC: %12.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.98
DCF modeli 0.98 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %88.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.52
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$0.6
Graham içsel değer: S$0.6. Makul
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
10.9x vs 8.9x
Sektör medyanının %23 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.40x vs 0.92x
Sektörden %52 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.9x vs 5.0x
Sektörden %37 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.5 vs %12.1 WACC
ROIC 2.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%12.4 vs %19.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %12.4
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (0.53), TRAMA-99 çizgisi (0.54) ile yakın seviyede (%-1.0). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 0.53
TRAMA: 0.54
Fark: %-1.0
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
MR7 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.