MMM3M

🇺🇸 US
Smart Money 45
164.75
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
56/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
58/100
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$27.4
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
63/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (63/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $933M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+42.9 arttı ($653M → $933M). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 3.25x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($763M) kârın %82'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 28.73. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 15.3. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %96.4. Sermaye verimli kullanılıyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%26.2
VaR 95% ?
%2.67
daily max loss
VaR 99% ?
%3.80
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.02
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%19.1
12.02.2026 → 20.03.2026
Skewness ?
0.64
Parametrik%2.67
Historik%2.27
Cornish-Fisher%2.24
Return Distribution
Valuation
Potential?
-14.4%
ROIC ?
34.2%
DCF Value ?
167.25
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+42.9 artarak 933.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+29.0
Hasılat çeyreklik %+7.8 büyüdü (6.5B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+2.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %41.3
Net kâr marjı: %14.4
FAVÖK çeyreklik %+16.9 büyüdü (1.7B USD)
FAVÖK marjı güçlü: %25.5
Toplam borç: 12.6B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 9.6B USD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 4.25x
Cari oran: 1.24x — yeterli likidite
Nakit %-20.8 azaldı → 3.0B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 986.0M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 763.0M USD
ROE yüksek: %31.6 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA: %2.7
Toplam varlıklar: 34.9B USD (%-1.4)
Özkaynak %-9.5 azaldı → 3.0B USD
İşletme kârı pozitif: 1.3B USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 8.2x (Faiz: 202.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 515.7M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.7B USD
İşletme sermayesi değişimi: %-49.0
CAPEX: 223.0M USD (Hasılatın %3.4'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+5.8 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 155.73 USD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %14.4
Net kâr marjı %14.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +3.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %96.4
ROE %96.4 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %25.5
FAVÖK marjı %25.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %41.3
Hasılat başına brüt kâr %41.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 28.3x Sector: 26.5x
F/K 28.3x — sektör medyanının (26.5x) %7 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 28.73x Sector: 4.51x
PD/DD 28.73x — sektör medyanının %537 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 15.3x Sector: 15.8x
EV/EBITDA 15.3x — sektör medyanı (15.8x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.24x
Cari oran 1.24x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.0x
Net Borç/EBITDA 2.0x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 4.25x
Borç/Özkaynak 4.25x — çok yüksek kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 6.8x
Faiz karşılama 6.8x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+2.5
Hasılat yıllık %2.5 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+29.0
Net kâr yıllık %29.0 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 1.1B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 652.5M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
56/100
İyi sağlamlık (56/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-14.4%
Eksi %14.4 beklenen değer (140.82) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 156.22 | PD/DD hedefi: 41.11 | EV/EBITDA hedefi: 169.41 | DCF hedefi: 167.25
Damodaran Değerleme
58/100
Orta Damodaran skoru (58/100). ROIC (%34.2) – WACC (%9.3) farkı +24.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 6.8x — güçlü. Borç/EBITDA 2.0x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 37/100 | Borç Servis: 81/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%34.2
ROIC (%34.2) sermaye maliyetini 24.9 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
167.25
DCF (167.25) güncel fiyatla (%+1.7) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 164.45
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$27.4
Güncel fiyat Graham değerinin %83.3 üzerinde ($27.4) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
28.3x vs 26.5x
Sektör medyanının %7 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
28.73x vs 4.51x
Sektörden %537 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
15.3x vs 15.8x
Sektörden %3 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%34.2 vs %9.3 WACC
ROIC 24.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%11.9 vs %24.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %11.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (164.75), TRAMA-99 çizgisinin %5.8 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 164.75
TRAMA: 155.73
Difference: %+5.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

MMM — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.