MINMineral Resources Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
44.67
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
77/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
68/100
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$51.8
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 0 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$265M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+748.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.4. Her 100A$ satıştan 16A$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.98x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$216M) kârın %81'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.3. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.3. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 77/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+26.8 artabilir (A$265M → A$336M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%47.8
VaR 95% ?
%4.87
daily max loss
VaR 99% ?
%6.92
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.77
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%40.3
01.06.2026 → 15.10.2026
Skewness ?
0.45
Parametrik%4.87
Historik%4.61
Cornish-Fisher%4.40
Return Distribution
Valuation
Potential?
+78.4%
ROIC ?
16.3%
DCF Value ?
97.03
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (265.2M AUD, %+0.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (1.6B AUD)
Brüt kâr marjı güçlü: %83.8
Net kâr marjı yüksek: %16.4
FAVÖK yatay seyrede (758.8M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %47.0
Toplam borç: 5.8B AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 4.3B AUD
Borç/Özkaynak oranı: 1.34x
Cari oran: 1.61x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.6B AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 215.5M AUD
ROE düşük: %6.1
ROA: %2.1
Toplam varlıklar: 12.9B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 4.3B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 463.8M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 7.5x (Faiz: 101.5M AUD)
Ödenmiş sermaye: 196.7M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.2B AUD
CAPEX: 305.5M AUD (Hasılatın %18.9'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-27.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 61.26 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %25
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %16.4
Net kâr marjı %16.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %24.4
ROE %24.4 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %47.0
FAVÖK marjı %47.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %83.8
Hasılat başına brüt kâr %83.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %13.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %13.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 8.3x Sector: 19.6x
F/K 8.3x — sektör medyanının (19.6x) %58 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.02x Sector: 2.41x
PD/DD 2.02x — sektör medyanı (2.41x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 4.3x Sector: 9.2x
EV/EBITDA 4.3x — sektör medyanının (9.2x) %53 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.61x
Cari oran 1.61x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.34x
Borç/Özkaynak 1.34x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 7.5x
Faiz karşılama 7.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+22.9
Hasılat yıllık %22.9 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+748.8
Net kâr yıllık %748.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
77/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (77/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+78.4%
Artı %78.4 beklenen değer (79.69) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 112.86 | PD/DD hedefi: 57.38 | EV/EBITDA hedefi: 95.02 | DCF hedefi: 97.03
Damodaran Değerleme
68/100
Orta Damodaran skoru (68/100). ROIC (%16.3) – WACC (%9.7) farkı +6.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 7.5x — güçlü. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 64/100 | Borç Servis: 90/100 | Kalite: 90/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%16.3
ROIC (%16.3) sermaye maliyetini 6.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
97.03
DCF modeli 97.03 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %117.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 44.67
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$51.8
Graham içsel değer: A$51.8. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
8.3x vs 19.6x
Sektör medyanının %58 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.02x vs 2.41x
Sektörden %16 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.3x vs 9.2x
Sektörden %53 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%16.3 vs %9.7 WACC
ROIC 6.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%16.4 vs %47.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %16.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (44.67), TRAMA-99 çizgisinin %27.1 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 44.67
TRAMA: 61.26
Difference: %-27.1
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
MIN — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.