MGXMGX Resources Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
0.31
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
73/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
58/100
Dalio Risk ?
89/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$0.2
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
70/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (70/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$2M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+47.5 arttı. Şirket büyüyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.0. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$24M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 8.75x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$67M) kârın %4157'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 56.2. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.66. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.7. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %1.2. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 73/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%47.6
VaR 95% ?
%5.05
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%7.09
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%6.57
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%36.7
29.01.2026 → 15.10.2026
Асимметрия ?
-2.64
Parametrik%5.05
Historik%4.05
Cornish-Fisher%5.51
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+83.9%
ROIC ?
21.0%
Значение DCF ?
2.50
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2024/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (1.6M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+24.2
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (167.0M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+47.5)
Brüt kâr marjı: %31.5
Net kâr marjı düşük: %1.0
FAVÖK yatay seyrede (22.7M AUD)
FAVÖK marjı: %13.6
Toplam borç: 11.9M AUD
Net nakit pozisyonunda: -24.4M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.02x
Cari oran güçlü: 8.75x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 36.3M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 66.8M AUD
ROE düşük: %0.3
ROA düşük: %0.2
Toplam varlıklar: 664.3M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 546.2M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 39.2M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 48.7x (Faiz: 466,250 AUD)
Ödenmiş sermaye: 1.2B AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 469.4M AUD
CAPEX: 15.2M AUD (Hasılatın %9.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-19.2 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.38 AUD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %80'i
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %1.0
Net kâr marjı %1.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %1.2
ROE %1.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %13.6
FAVÖK marjı %13.6 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %31.5
Hasılat başına brüt kâr %31.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %40.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %40.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 56.2x Сектор: 20.9x
F/K 56.2x — sektör medyanının (20.9x) %168 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.66x Сектор: 2.98x
PD/DD 0.66x — sektör medyanının (2.98x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 3.7x Сектор: 9.5x
EV/EBITDA 3.7x — sektör medyanının (9.5x) %61 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 8.75x
Cari oran 8.75x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.02x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 48.7x
Faiz karşılama 48.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+47.5
Hasılat yıllık %47.5 büyüdü (2024/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+24.2
Net kâr yıllık %24.2 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.5M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -13.5M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
73/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (73/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+83.9%
Artı %83.9 beklenen değer (0.57) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.12 | PD/DD hedefi: 0.93 | EV/EBITDA hedefi: 0.80 | DCF hedefi: 0.93
Damodaran Değerleme
58/100
Orta Damodaran skoru (58/100). ROIC (%21.0) – WACC (%15.1) farkı +6.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
89/100
Düşük borç riski (89/100). Faiz karşılama oranı 48.7x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 88/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%21.0
ROIC (%21.0) sermaye maliyetini 6.0 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %15.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.50
DCF modeli 2.50 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %707.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.31
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$0.2
Graham içsel değer: A$0.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
56.2x vs 20.9x
Sektör medyanının %168 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.66x vs 2.98x
Sektörden %78 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.7x vs 9.5x
Sektörden %61 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%21.0 vs %15.1 WACC
ROIC 6.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.0 vs %13.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.0
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.31), TRAMA-99 çizgisinin %19.2 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Цена:: 0.31
TRAMA: 0.38
Разница: %-19.2
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
MGX — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.