MGTSMGTS (Moscow City Telephone)

🇷🇺 MOEX
1440.00
RUB
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
43/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
17/100
Dalio Risk ?
77/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
₽2,483.7
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽4.6B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %42.5. Her 100₽ satıştan 43₽ kâr kalıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.4. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.6. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%53.2
VaR 95% ?
%5.34
daily max loss
VaR 99% ?
%7.62
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.01
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%32.5
19.05.2026 → 02.07.2026
Skewness ?
2.37
Parametrik%5.34
Historik%3.72
Cornish-Fisher%1.82
Return Distribution
Valuation
Potential?
-21.4%
ROIC ?
8.8%
DCF Value ?
267.31
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2023/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (4.6B RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+12.8
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (10.9B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+2.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %61.0
Net kâr marjı yüksek: %42.5
FAVÖK yatay seyrede (8.0B RUB)
FAVÖK marjı güçlü: %73.5
Toplam borç: 11.3B RUB
Net borç: 10.7B RUB
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.08x
Cari oran: 1.32x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 575.0M RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 4.7B RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 2.3B RUB
ROE düşük: %3.5
ROA: %2.8
Toplam varlıklar: 165.2B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 134.0B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 3.9B RUB
Faiz karşılama oranı güçlü: 26.4x (Faiz: 303.8M RUB)
Ödenmiş sermaye: 95.2M RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 4.8B RUB
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %21.9 (2.4B RUB)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+17.8 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1222.31 RUB
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %12
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %42.5
Net kâr marjı %42.5 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %13.8
ROE %13.8 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %73.5
FAVÖK marjı %73.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %61.0
Hasılat başına brüt kâr %61.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %21.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %21.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 7.4x Sector: 6.1x
F/K 7.4x — sektör medyanının (6.1x) %21 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.02x Sector: 0.79x
PD/DD 1.02x — sektör medyanının (0.79x) %29 üzerinde.
EV/EBITDA 4.6x Sector: 4.0x
EV/EBITDA 4.6x — sektör medyanının (4.0x) %16 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.32x
Cari oran 1.32x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.4x
Net Borç/EBITDA 0.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.08x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 26.4x
Faiz karşılama 26.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+2.3
Hasılat yıllık %2.3 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+12.8
Net kâr yıllık %12.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 4.4B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 4.2B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
43/100
Orta düzey sağlamlık (43/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-21.4%
Eksi %21.4 beklenen değer (1132.32) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1199.01 | PD/DD hedefi: 1153.41 | EV/EBITDA hedefi: 1238.83 | DCF hedefi: 360.00
Damodaran Değerleme
17/100
Düşük Damodaran skoru (17/100). ROIC (%8.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
77/100
Düşük borç riski (77/100). Faiz karşılama oranı 26.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 97/100 | Borç Servis: 83/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.8
ROIC (%8.8) sermaye maliyetinin (34.6%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %34.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
267.31
DCF (267.31) güncel fiyatın %81.4 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 1440.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
₽2,483.7
Graham içsel değer: ₽2,483.7. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
7.4x vs 6.1x
Sektör medyanının %21 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.02x vs 0.79x
Sektörden %29 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.6x vs 4.0x
Sektörden %16 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.8 vs %34.6 WACC
ROIC 25.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%42.5 vs %73.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %42.5
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (1440.00), TRAMA-99 çizgisinin %17.8 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 1440.00
TRAMA: 1222.31
Difference: %+17.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
MGTS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.