MGHMAAS Group Holdings Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
3.80
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
63/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
34/100
Dalio Risk ?
47/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$4.8
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
67%
ملخص متانة لوذيان
57/100
Lothien Sağlamlık: Orta (57/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$34M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+89.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-38.9 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %21.6. Her 100A$ satıştan 22A$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.15x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (A$34M) ama FCF negatif (-A$14M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.0. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+25.0 artabilir (A$34M → A$43M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%60.8
VaR 95% ?
%6.32
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%8.93
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%9.90
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%53.3
30.09.2026 → 15.10.2026
الانحراف ?
-1.84
Parametrik%6.32
Historik%3.83
Cornish-Fisher%6.94
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+40.3%
ROIC ?
1.6%
قيمة DCF ?
2.40
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (34.0M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+89.1
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (157.4M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-38.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %41.8
Net kâr marjı yüksek: %21.6
FAVÖK yatay seyrede (44.5M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %28.2
Toplam borç: 1.2B AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 1.1B AUD
Borç/Özkaynak oranı: 1.20x
Cari oran: 1.25x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 47.4M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 23.7M AUD
Serbest nakit akışı negatif: -14.0M AUD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %3.5
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 2.8B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 972.1M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 11.8M AUD
Faiz karşılama oranı: 3.8x (Faiz: 11.6M AUD)
Ödenmiş sermaye: 356.8M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 258.9M AUD
CAPEX: 19.9M AUD (Hasılatın %12.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-22.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 4.87 AUD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %21.6
Net kâr marjı %21.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.0
ROE %14.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %28.2
FAVÖK marjı %28.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %41.8
Hasılat başına brüt kâr %41.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-8.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-8.9'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 10.0x القطاع: 24.6x
F/K 10.0x — sektör medyanının (24.6x) %60 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.39x القطاع: 2.53x
PD/DD 1.39x — sektör medyanının (2.53x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 13.9x القطاع: 11.9x
EV/EBITDA 13.9x — sektör medyanının (11.9x) %17 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.25x
Cari oran 1.25x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 6.6x
Net Borç/EBITDA 6.6x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.20x
Borç/Özkaynak 1.20x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.8x
Faiz karşılama 3.8x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-38.9
Hasılat yıllık %-38.9 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+89.1
Net kâr yıllık %89.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 26.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 23.4M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
63/100
İyi sağlamlık (63/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+40.3%
Artı %40.3 beklenen değer (5.33) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 9.99 | PD/DD hedefi: 7.20 | EV/EBITDA hedefi: 3.24 | DCF hedefi: 2.40
Damodaran Değerleme
34/100
Düşük Damodaran skoru (34/100). ROIC (%1.6) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
47/100
Yüksek borç riski (47/100). Faiz karşılama oranı 3.8x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 6.6x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 44/100 | Borç Servis: 68/100 | Kalite: 79/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.6
ROIC (%1.6) sermaye maliyetinin (8.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.40
DCF (2.40) güncel fiyatın %36.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 3.80
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$4.8
Graham içsel değer: A$4.8. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
10.0x vs 24.6x
Sektör medyanının %60 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.39x vs 2.53x
Sektörden %45 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.9x vs 11.9x
Sektörden %17 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.6 vs %8.3 WACC
ROIC 6.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.6 vs %28.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.6
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (3.80), TRAMA-99 çizgisinin %22.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 3.80
TRAMA: 4.87
الفرق: %-22.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
MGH — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.