MGHMAAS Group Holdings Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
3.80
AUD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
63/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
34/100
Dalio Risk ?
47/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$4.8
Makul
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
67%
Lothien Sağlamlık Özeti
57/100
Lothien Sağlamlık: Orta (57/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$34M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+89.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-38.9 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %21.6. Her 100A$ satıştan 22A$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.15x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (A$34M) ama FCF negatif (-A$14M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.0. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+25.0 artabilir (A$34M → A$43M).

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Çok Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%60.8
VaR 95% ?
%6.32
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%8.93
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%9.90
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%53.3
30.09.2026 → 15.10.2026
Çarpıklık ?
-1.84
Parametrik%6.32
Historik%3.83
Cornish-Fisher%6.94
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+40.3%
ROIC ?
1.6%
DCF Değer ?
2.40
Borç Döngüsü?
Daralma
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (34.0M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+89.1
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (157.4M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-38.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %41.8
Net kâr marjı yüksek: %21.6
FAVÖK yatay seyrede (44.5M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %28.2
Toplam borç: 1.2B AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 1.1B AUD
Borç/Özkaynak oranı: 1.20x
Cari oran: 1.25x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 47.4M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 23.7M AUD
Serbest nakit akışı negatif: -14.0M AUD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %3.5
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 2.8B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 972.1M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 11.8M AUD
Faiz karşılama oranı: 3.8x (Faiz: 11.6M AUD)
Ödenmiş sermaye: 356.8M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 258.9M AUD
CAPEX: 19.9M AUD (Hasılatın %12.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-22.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 4.87 AUD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %21.6
Net kâr marjı %21.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.0
ROE %14.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %28.2
FAVÖK marjı %28.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %41.8
Hasılat başına brüt kâr %41.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-8.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-8.9'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Değerleme
F/K Oranı 10.0x Sektör: 24.6x
F/K 10.0x — sektör medyanının (24.6x) %60 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.39x Sektör: 2.53x
PD/DD 1.39x — sektör medyanının (2.53x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 13.9x Sektör: 11.9x
EV/EBITDA 13.9x — sektör medyanının (11.9x) %17 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 1.25x
Cari oran 1.25x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 6.6x
Net Borç/EBITDA 6.6x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.20x
Borç/Özkaynak 1.20x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.8x
Faiz karşılama 3.8x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-38.9
Hasılat yıllık %-38.9 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+89.1
Net kâr yıllık %89.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 26.0M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 23.4M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
63/100
İyi sağlamlık (63/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+40.3%
Artı %40.3 beklenen değer (5.33) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 9.99 | PD/DD hedefi: 7.20 | EV/EBITDA hedefi: 3.24 | DCF hedefi: 2.40
Damodaran Değerleme
34/100
Düşük Damodaran skoru (34/100). ROIC (%1.6) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
47/100
Yüksek borç riski (47/100). Faiz karşılama oranı 3.8x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 6.6x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 44/100 | Borç Servis: 68/100 | Kalite: 79/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.6
ROIC (%1.6) sermaye maliyetinin (8.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.40
DCF (2.40) güncel fiyatın %36.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 3.80
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$4.8
Graham içsel değer: A$4.8. Makul
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
10.0x vs 24.6x
Sektör medyanının %60 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.39x vs 2.53x
Sektörden %45 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.9x vs 11.9x
Sektörden %17 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.6 vs %8.3 WACC
ROIC 6.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.6 vs %28.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.6
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (3.80), TRAMA-99 çizgisinin %22.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 3.80
TRAMA: 4.87
Fark: %-22.0
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
MGH — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.