MFMSMosanada Facility Management Services Q.P.S.C.

🇶🇦 QSE
7.81
QAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
63/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
100/100
Piotroski ?
Hesaplanamadı
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham ?
QAR5.3
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
76/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (76/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR11M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+15.1). İstikrarlı seyir.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %29.6 → %33.4 (+3.7 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %27.5. Her 100QAR satıştan 28QAR kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından QAR176M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.94x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-21.3 düştü. Bilanço güçleniyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (QAR96M) kârın %880'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.4. Makul değerleme aralığında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
206 days
Annual Volatility ?
%26.7
VaR 95% ?
%2.86
daily max loss
VaR 99% ?
%4.01
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.72
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%21.9
19.01.2026 → 14.10.2026
Skewness ?
0.09
Parametrik%2.86
Historik%3.03
Cornish-Fisher%2.59
Return Distribution
Valuation
Potential?
-8.7%
ROIC ?
14.3%
DCF Value ?
9.09
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+15.1 artarak 10.9M QAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-8.4)
Hasılat çeyreklik %+4.1 büyüdü (39.6M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+9.4)
Brüt kâr marjı: %33.4
Brüt marj değişimi: %+3.7 puan
Net kâr marjı yüksek: %27.5
FAVÖK yatay seyrede (10.8M QAR)
FAVÖK marjı güçlü: %27.2
Toplam borç %-21.3 azaldı → 3.4M QAR
Net nakit pozisyonunda: -176.4M QAR (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.02x
Cari oran güçlü: 2.94x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+39.0 arttı → 179.8M QAR
İşletme nakit akışı pozitif: 96.3M QAR
Serbest nakit akışı pozitif: 95.8M QAR
ROE düşük: %7.1
ROA: %4.3
Toplam varlıklar: 250.9M QAR (%+4.2)
Özkaynak: 153.7M QAR (%+4.7)
İşletme kârı pozitif: 10.4M QAR
İşletme kârı büyüme: %+19.3
Ödenmiş sermaye: 70.0M QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 156.0M QAR
İşletme sermayesi değişimi: %+5.8
CAPEX: 474,543 QAR (Hasılatın %1.2'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-7.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 8.44 QAR
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %94'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %27.5
Net kâr marjı %27.5 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +2.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %13.5
ROE %13.5 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %27.2
FAVÖK marjı %27.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %33.4
Hasılat başına brüt kâr %33.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %31.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %31.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 13.4x Sector: 12.2x
F/K 13.4x — sektör medyanının (12.2x) %10 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 3.56x Sector: 1.29x
PD/DD 3.56x — sektör medyanının %176 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 8.4x Sector: 9.0x
EV/EBITDA 8.4x — sektör medyanı (9.0x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 2.94x
Cari oran 2.94x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.02x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 120.1x
Faiz karşılama 120.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.4
Hasılat yıllık %9.4 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-8.4
Net kâr yıllık %-8.4 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
63/100
İyi sağlamlık (63/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-8.7%
Eksi %8.7 beklenen değer (7.13) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 7.40 | PD/DD hedefi: 3.02 | EV/EBITDA hedefi: 8.43 | DCF hedefi: 9.09
Damodaran Değerleme
50/100
Orta Damodaran skoru (50/100). ROIC (%14.3) – WACC (%14.8) farkı -0.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
100/100
Düşük borç riski (100/100). Faiz karşılama oranı 120.1x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.3
ROIC (%14.3) sermaye maliyetinin (14.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %14.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
9.09
DCF (9.09) güncel fiyatla (%+16.4) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 7.81
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
—
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham İçsel Değer
QAR5.3
Graham içsel değer: QAR5.3. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
13.4x vs 12.2x
Sektör medyanının %10 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
3.56x vs 1.29x
Sektörden %176 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
8.4x vs 9.0x
Sektörden %7 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.3 vs %14.8 WACC
ROIC 0.4 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%27.0 vs %29.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %27.0
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (7.81), TRAMA-99 çizgisinin %7.4 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 7.81
TRAMA: 8.44
Difference: %-7.4
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
MFMS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.