MCGSMedicare Group

🇶🇦 QSE
4.97
QAR
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
26/100
Dalio Risk ?
73/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
QAR5.3
Makul
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
71/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (71/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR41M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+116.3 arttı (QAR19M → QAR41M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+116.3 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %32.0. Her 100QAR satıştan 32QAR kâr kalıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+99.9 arttı (QAR23M → QAR45M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.1. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-31.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%23.9
VaR 95% ?
%2.58
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%3.61
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%3.34
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%27.9
14.01.2026 → 14.10.2026
Асимметрия ?
0.24
Parametrik%2.58
Historik%2.32
Cornish-Fisher%2.41
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
-9.2%
ROIC ?
4.0%
Значение DCF ?
2.10
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+116.3 artarak 41.1M QAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+116.3
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (128.6M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+2.3)
Brüt kâr marjı: %30.2
Brüt marj değişimi: %-1.8 puan
Net kâr marjı yüksek: %32.0
FAVÖK çeyreklik %+99.9 büyüdü (45.1M QAR)
FAVÖK marjı güçlü: %35.1
Toplam borç: 135.7M QAR
Net borç: 88.7M QAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.13x
Cari oran: 1.09x — yeterli likidite
Nakit %-27.0 azaldı → 47.1M QAR
İşletme nakit akışı pozitif: 48.1M QAR
Serbest nakit akışı pozitif: 31.3M QAR
ROE düşük: %4.0
ROA: %3.0
Toplam varlıklar: 1.4B QAR (%-1.7)
Özkaynak: 1.0B QAR (%-1.4)
İşletme kârı pozitif: 5.3M QAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 328.6x (Faiz: 137,395 QAR)
Ödenmiş sermaye: 281.4M QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 13.9M QAR
İşletme sermayesi değişimi: %-71.3
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-15.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 5.88 QAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %12
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %32.0
Net kâr marjı %32.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +16.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %9.6
ROE %9.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %35.1
FAVÖK marjı %35.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %30.2
Hasılat başına brüt kâr %30.2. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 14.1x Сектор: 14.6x
F/K 14.1x — sektör medyanına (14.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.36x Сектор: 1.34x
PD/DD 1.36x — sektör medyanının (1.34x) %1 üzerinde.
EV/EBITDA 13.0x Сектор: 10.2x
EV/EBITDA 13.0x — sektör medyanının (10.2x) %28 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Задолженность
Cari Oran 1.09x
Cari oran 1.09x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 1.2x
Net Borç/EBITDA 1.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.13x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 205.4x
Faiz karşılama 205.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+2.3
Hasılat yıllık %2.3 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+116.3
Net kâr yıllık %116.3 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 30.0M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 19.0M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-9.2%
Eksi %9.2 beklenen değer (4.46) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 5.55 | PD/DD hedefi: 4.98 | EV/EBITDA hedefi: 3.85 | DCF hedefi: 2.10
Damodaran Değerleme
26/100
Düşük Damodaran skoru (26/100). ROIC (%4.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
73/100
Düşük borç riski (73/100). Faiz karşılama oranı 205.4x — güçlü. Borç/EBITDA 1.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 91/100 | Borç Servis: 77/100 | Kalite: 84/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.0
ROIC (%4.0) sermaye maliyetinin (13.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %13.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.10
DCF (2.10) güncel fiyatın %57.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 4.91
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
QAR5.3
Graham içsel değer: QAR5.3. Makul
Makul
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
14.1x vs 14.6x
Sektör medyanının %3 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.36x vs 1.34x
Sektörden %1 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.0x vs 10.2x
Sektörden %28 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.0 vs %13.8 WACC
ROIC 9.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%19.4 vs %22.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %19.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (4.97), TRAMA-99 çizgisinin %15.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Цена:: 4.97
TRAMA: 5.88
Разница: %-15.5
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
MCGS — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.