MAHMacmahon Holdings Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.08
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
61/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
82/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$0.6
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$25M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+36.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$39M) kârın %153'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Çok Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%55.6
VaR 95% ?
%5.37
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%7.76
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%6.17
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%22.0
24.02.2026 → 09.03.2026
Асимметрия ?
0.51
Parametrik%5.37
Historik%4.12
Cornish-Fisher%4.75
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+8.3%
ROIC ?
14.3%
Значение DCF ?
1.56
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (25.3M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+36.8
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (654.8M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+7.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %69.6
Net kâr marjı düşük: %3.9
FAVÖK yatay seyrede (95.5M AUD)
FAVÖK marjı: %14.6
Toplam borç: 420.7M AUD
Net borç: 111.1M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.57x
Cari oran: 1.30x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 309.7M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 300.8M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 38.7M AUD
ROE düşük: %3.4
ROA düşük: %1.4
Toplam varlıklar: 1.8B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 740.1M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 43.9M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 11.5x (Faiz: 8.3M AUD)
Ödenmiş sermaye: 2.1B AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 196.0M AUD
CAPEX: 36.4M AUD (Hasılatın %5.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+14.5 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.94 AUD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %3.9
Net kâr marjı %3.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %13.7
ROE %13.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %14.6
FAVÖK marjı %14.6 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %69.6
Hasılat başına brüt kâr %69.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %5.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %5.9'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 22.9x Сектор: 24.1x
F/K 22.9x — sektör medyanına (24.1x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 3.13x Сектор: 1.95x
PD/DD 3.13x — sektör medyanının %60 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 6.3x Сектор: 8.4x
EV/EBITDA 6.3x — sektör medyanı (8.4x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 1.30x
Cari oran 1.30x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.57x
Borç/Özkaynak 0.57x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 11.5x
Faiz karşılama 11.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+7.9
Hasılat yıllık %7.9 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+36.8
Net kâr yıllık %36.8 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 21.9M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 19.0M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
61/100
İyi sağlamlık (61/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+8.3%
Artı %8.3 beklenen değer (1.17) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1.17 | PD/DD hedefi: 0.70 | EV/EBITDA hedefi: 1.43 | DCF hedefi: 1.56
Damodaran Değerleme
50/100
Orta Damodaran skoru (50/100). ROIC (%14.3) – WACC (%11.0) farkı +3.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
82/100
Düşük borç riski (82/100). Faiz karşılama oranı 11.5x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 87/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 78/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.3
ROIC (%14.3) sermaye maliyetini hafifçe (3.4 puan) aşıyor.
WACC: %11.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.56
DCF modeli 1.56 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %44.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 1.08
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$0.6
Graham içsel değer: A$0.6. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
22.9x vs 24.1x
Sektör medyanının %5 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.13x vs 1.95x
Sektörden %60 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.3x vs 8.4x
Sektörden %24 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.3 vs %11.0 WACC
ROIC 3.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.9 vs %14.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1.08), TRAMA-99 çizgisinin %14.5 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 1.08
TRAMA: 0.94
Разница: %+14.5
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
MAH — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.