LSKLesaka Technologies, Inc.

🇿🇦 Güney Afrika Borsası
7800.00
ZAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
48/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
28/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
60/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
R28.3
Pahalı
Active Metric?
3/4
Confidence?
59%
Lothien Robustness Summary
67/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (67/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 5 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte R54M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+483.2 arttı (R9M → R54M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+111.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-18.7 düştü. Şirket daralmada.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.7. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (R108M) kârın %201'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+166.4 arttı (R282M → R751M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.8. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %1.1. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-75.3 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%47.2
VaR 95% ?
%4.88
daily max loss
VaR 99% ?
%6.91
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.56
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%22.9
18.03.2026 → 15.09.2026
Skewness ?
0.46
Parametrik%4.88
Historik%4.98
Cornish-Fisher%4.31
Return Distribution
Valuation
Potential?
-7.9%
ROIC ?
-1.2%
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+483.2 artarak 53.7M ZAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+111.2
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (3.1B ZAR)
Yıllık hasılat daraldı (%-18.7)
Brüt kâr marjı: %33.3
Brüt marj değişimi: %+1.0 puan
Net kâr marjı düşük: %1.7
FAVÖK çeyreklik %+166.4 büyüdü (750.9M ZAR)
FAVÖK marjı: %23.9
Toplam borç: 4.3B ZAR
Net borç: 2.9B ZAR
Borç/Özkaynak oranı: 0.90x
Cari oran: 1.59x — yeterli likidite
Nakit %-10.1 azaldı → 1.4B ZAR
İşletme nakit akışı pozitif: 281.3M ZAR
Serbest nakit akışı pozitif: 107.9M ZAR
ROE düşük: %1.1
ROA düşük: %0.5
Toplam varlıklar: 11.7B ZAR (%+3.6)
Özkaynak: 4.7B ZAR (%+4.8)
İşletme kârı negatif: -486.3M ZAR — faaliyet zararı
Faiz karşılama oranı güçlü: 11.2x (Faiz: 67.2M ZAR)
Ödenmiş sermaye: 83.3M ZAR
Net işletme sermayesi pozitif: 1.7B ZAR
CAPEX: 173.4M ZAR (Hasılatın %5.5'i)
Son 3 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.7
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 7856.33 ZAR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %1.7
Net kâr marjı %1.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +1.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %1.1
ROE %1.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %23.9
FAVÖK marjı %23.9 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %33.3
Hasılat başına brüt kâr %33.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.7'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 100.0x Sector: 15.2x
F/K 100.0x — sektör medyanının (15.2x) %557 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.37x Sector: 2.38x
PD/DD 1.37x — sektör medyanının (2.38x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 5.8x Sector: 5.4x
EV/EBITDA 5.8x — sektör medyanının (5.4x) %8 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.59x
Cari oran 1.59x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.6x
Net Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.90x
Borç/Özkaynak 0.90x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 4.5x
Faiz karşılama 4.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-18.7
Hasılat yıllık %-18.7 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+111.2
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
48/100
Orta düzey sağlamlık (48/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-7.9%
Eksi %7.9 beklenen değer (7181.97) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %59.
Bileşenler: FK hedefi: 2502.78 | PD/DD hedefi: 13564.07 | EV/EBITDA hedefi: 7234.72
Damodaran Değerleme
28/100
Düşük Damodaran skoru (28/100). ROIC (%-1.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
60/100
Orta düzey borç riski (60/100). Faiz karşılama oranı 4.5x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 51/100 | Borç Servis: 80/100 | Kalite: 36/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-1.2
ROIC (%-1.2) sermaye maliyetinin (16.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %16.1
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
R28.3
Graham içsel değer: R28.3. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
100.0x vs 15.2x
Sektör medyanının %557 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.37x vs 2.38x
Sektörden %42 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.8x vs 5.4x
Sektörden %8 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-1.2 vs %16.1 WACC
ROIC 17.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%0.4 vs %13.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %0.4
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (7800.00), TRAMA-99 çizgisi (7856.33) ile yakın seviyede (%-0.7). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 7800.00
TRAMA: 7856.33
Difference: %-0.7
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
LSK — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.