LEGLEG Immobilien

🇩🇪 Xetra
46.76
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
74/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
69/100
Dalio Risk ?
53/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Graham ?
€210.1
Ucuz
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
81/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (81/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 10 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €204M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+160.5 arttı (€78M → €204M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-0.2 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %59.9. Her 100€ satıştan 60€ kâr kalıyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.33x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+115.1 arttı (€147M → €317M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 2.8. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.41. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.2. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 74/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+153.2 artabilir (€204M → €516M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%27.3
VaR 95% ?
%2.97
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.14
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.18
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%37.3
27.02.2026 → 08.10.2026
الانحراف ?
-0.36
Parametrik%2.97
Historik%2.62
Cornish-Fisher%3.07
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+138.0%
ROIC ?
2.6%
قيمة DCF ?
277.65
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+160.5 artarak 203.7M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+0.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (340.2M EUR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-0.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %49.6
Brüt marj değişimi: %+2.4 puan
Net kâr marjı yüksek: %59.9
FAVÖK çeyreklik %+115.1 büyüdü (317.1M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %93.2
Cari oran < 1: 0.33x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 463.6M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 153.0M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 149.2M EUR
ROE düşük: %2.3
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar: 20.9B EUR (%+0.6)
Özkaynak: 8.8B EUR (%+0.5)
İşletme kârı pozitif: 147.7M EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 7.0x (Faiz: 45.5M EUR)
Ödenmiş sermaye: 76.3M EUR
Net işletme sermayesi negatif: -1.6B EUR — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-6.7
CAPEX: 3.8M EUR (Hasılatın %1.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-7.7 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 50.69 EUR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %4
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %59.9
Net kâr marjı %59.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +37.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.7
ROE %14.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %93.2
FAVÖK marjı %93.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %49.6
Hasılat başına brüt kâr %49.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %32.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %32.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 2.8x القطاع: 14.9x
F/K 2.8x — sektör medyanının (14.9x) %81 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.41x القطاع: 1.76x
PD/DD 0.41x — sektör medyanının (1.76x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 3.2x القطاع: 11.0x
EV/EBITDA 3.2x — sektör medyanının (11.0x) %71 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 0.33x
Cari oran 0.33x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 8.5x
Net Borç/EBITDA 8.5x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.09x
Borç/Özkaynak 1.09x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 6.6x
Faiz karşılama 6.6x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-0.2
Hasılat yıllık %-0.2 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+0.0
Net kâr yıllık %0.0 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 388.3M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 87.9M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
74/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (74/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+138.0%
Artı %138.0 beklenen değer (111.29) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 140.28 | EV/EBITDA hedefi: 140.28 | DCF hedefi: 140.28
Damodaran Değerleme
69/100
Orta Damodaran skoru (69/100). ROIC (%2.6) – WACC (%3.7) farkı -1.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
53/100
Orta düzey borç riski (53/100). Faiz karşılama oranı 6.6x — güçlü. Borç/EBITDA 8.5x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 54/100 | Borç Servis: 58/100 | Kalite: 80/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.6
ROIC (%2.6) sermaye maliyetinin (3.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %3.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
277.65
DCF modeli 277.65 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %493.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 46.76
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
€210.1
Graham değeri (€210.1) güncel fiyatın %349.3 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
2.8x vs 14.9x
Sektör medyanının %81 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.41x vs 1.76x
Sektörden %77 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.2x vs 11.0x
Sektörden %71 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.6 vs %3.7 WACC
ROIC 1.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%93.6 vs %81.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %93.6
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (46.76), TRAMA-99 çizgisinin %7.7 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 46.76
TRAMA: 50.69
الفرق: %-7.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
LEG — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.