LCC$ Lum Chang Creat

🇸🇬 Singapur Borsası
0.31
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
58/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
60/100
Dalio Risk ?
100/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
S$0.2
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$6M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+72.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-10.5 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %21.9. Her 100S$ satıştan 22S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$32M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.54x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.2. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.9. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %46.3. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+20.2 artabilir (S$6M → S$7M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%67.6
VaR 95% ?
%7.08
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%9.98
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%9.08
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%71.7
04.05.2026 → 08.10.2026
الانحراف ?
-6.80
Parametrik%7.08
Historik%3.99
Cornish-Fisher%4.62
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-16.1%
ROIC ?
141.4%
قيمة DCF ?
0.25
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (5.6M SGD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+72.4
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (25.4M SGD)
Yıllık hasılat daraldı (%-10.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %35.5
Net kâr marjı yüksek: %21.9
FAVÖK yatay seyrede (7.3M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %28.9
Toplam borç: 1.6M SGD
Net nakit pozisyonunda: -32.0M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.03x
Cari oran güçlü: 2.54x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 33.6M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 3.3M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 2.8M SGD
ROE: %11.6
ROA: %6.8
Toplam varlıklar: 82.2M SGD (%+0.0)
Özkaynak: 48.1M SGD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 7.0M SGD
Ödenmiş sermaye: 660.0M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 44.7M SGD
CAPEX: 506,500 SGD (Hasılatın %2.0'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-38.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.51 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %90'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %21.9
Net kâr marjı %21.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %46.3
ROE %46.3 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %28.9
FAVÖK marjı %28.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %35.5
Hasılat başına brüt kâr %35.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 9.2x القطاع: 9.2x
F/K 9.2x — sektör medyanına (9.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 4.25x القطاع: 1.07x
PD/DD 4.25x — sektör medyanının %297 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 5.9x القطاع: 5.8x
EV/EBITDA 5.9x — sektör medyanının (5.8x) %1 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 2.54x
Cari oran 2.54x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.03x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 370.0x
Faiz karşılama 370.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-10.5
Hasılat yıllık %-10.5 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+72.4
Net kâr yıllık %72.4 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 4.4M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 3.3M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
58/100
İyi sağlamlık (58/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-16.1%
Eksi %16.1 beklenen değer (0.26) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.33 | PD/DD hedefi: 0.09 | EV/EBITDA hedefi: 0.31 | DCF hedefi: 0.25
Damodaran Değerleme
60/100
Orta Damodaran skoru (60/100). ROIC (%141.4) – WACC (%13.4) farkı +128.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
100/100
Düşük borç riski (100/100). Faiz karşılama oranı 370.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%141.4
ROIC (%141.4) sermaye maliyetini 128.0 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %13.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.25
DCF (0.25) güncel fiyatın %20.8 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.31
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.2
Graham içsel değer: S$0.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
9.2x vs 9.2x
Sektör medyanının %0 altında — ucuz
PD/DD Oranı
4.25x vs 1.07x
Sektörden %297 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.9x vs 5.8x
Sektörden %1 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%141.4 vs %13.4 WACC
ROIC 128.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.9 vs %28.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.9
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.31), TRAMA-99 çizgisinin %38.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 0.31
TRAMA: 0.51
الفرق: %-38.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
LCC — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.