L19Lum Chang Holdings Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.55
SGD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
88/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
89/100
Dalio Risk ?
82/100
Piotroski ?
9/9
Güçlü
Graham ?
S$1.1
Ucuz
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
86/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (86/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$9M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+127.5 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$132M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$25M) kârın %282'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 5.9. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 1.1. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 88/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+28.0 artabilir (S$9M → S$11M).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%37.4
VaR 95% ?
%3.78
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%5.38
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%5.22
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%33.3
11.02.2026 → 23.03.2026
Асимметрия ?
0.51
Parametrik%3.78
Historik%2.93
Cornish-Fisher%3.14
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+105.4%
ROIC ?
68.7%
Значение DCF ?
4.15
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (8.9M SGD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+127.5
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (161.5M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+39.6)
Brüt kâr marjı düşük: %16.3
Net kâr marjı: %5.5
FAVÖK yatay seyrede (18.0M SGD)
FAVÖK marjı düşük: %11.1
Toplam borç: 43.1M SGD
Net nakit pozisyonunda: -132.2M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.21x
Cari oran: 1.39x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 175.3M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 28.1M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 25.0M SGD
ROE düşük: %4.3
ROA düşük: %1.6
Toplam varlıklar: 549.6M SGD (%+0.0)
Özkaynak: 208.4M SGD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 16.2M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 54.6x (Faiz: 329,500 SGD)
Ödenmiş sermaye: 374.6M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 97.7M SGD
CAPEX: 3.1M SGD (Hasılatın %1.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.6
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.55 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %64'i
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %5.5
Net kâr marjı %5.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %17.0
ROE %17.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %11.1
FAVÖK marjı %11.1 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %16.3
Hasılat başına brüt kâr %16.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 5.9x Сектор: 10.7x
F/K 5.9x — sektör medyanının (10.7x) %45 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.01x Сектор: 1.83x
PD/DD 1.01x — sektör medyanının (1.83x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 1.1x Сектор: 5.1x
EV/EBITDA 1.1x — sektör medyanının (5.1x) %79 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 1.39x
Cari oran 1.39x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.6x
Net Borç/EBITDA 0.6x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.21x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 54.6x
Faiz karşılama 54.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+39.6
Hasılat yıllık %39.6 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+127.5
Net kâr yıllık %127.5 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 6.4M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 4.9M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
88/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (88/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+105.4%
Artı %105.4 beklenen değer (1.15) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1.09 | PD/DD hedefi: 1.07 | EV/EBITDA hedefi: 1.68 | DCF hedefi: 1.68
Damodaran Değerleme
89/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (89/100). ROIC (%68.7) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
82/100
Düşük borç riski (82/100). Faiz karşılama oranı 54.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 91/100 | Borç Servis: 85/100 | Kalite: 80/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%68.7
ROIC (%68.7) sermaye maliyetini 56.9 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %11.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
4.15
DCF modeli 4.15 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %641.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.56
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
9/9
Güçlü Piotroski F-Score (9/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$1.1
Graham içsel değer: S$1.1. Ucuz
Ucuz
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
5.9x vs 10.7x
Sektör medyanının %45 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.01x vs 1.83x
Sektörden %45 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
1.1x vs 5.1x
Sektörden %79 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%68.7 vs %11.8 WACC
ROIC 56.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%5.5 vs %11.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %5.5
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (0.55), TRAMA-99 çizgisi (0.55) ile yakın seviyede (%-0.6). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Цена:: 0.55
TRAMA: 0.55
Разница: %-0.6
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
L19 — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.