KGXKion Group

🇩🇪 Xetra
34.09
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
54/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
€55.1
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €112M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+24.8 arttı (€90M → €112M). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.78x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (€112M) ama FCF negatif (-€493M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.4. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.70. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.4. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %4.3. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%43.2
VaR 95% ?
%4.63
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.49
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.48
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%52.3
05.01.2026 → 08.10.2026
الانحراف ?
-0.30
Parametrik%4.63
Historik%4.81
Cornish-Fisher%4.78
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+100.0%
ROIC ?
4.2%
قيمة DCF ?
39.02
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+24.8 artarak 112.2M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+18.7
Hasılat çeyreklik %+5.2 büyüdü (2.9B EUR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+7.7)
Brüt kâr marjı: %24.8
Brüt marj değişimi: %-1.1 puan
Net kâr marjı düşük: %3.8
FAVÖK yatay seyrede (568.4M EUR)
FAVÖK marjı: %19.5
Toplam borç: 5.3B EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 4.9B EUR
Borç/Özkaynak oranı: 0.84x
Cari oran: 1.00x — yeterli likidite
Nakit %-59.6 azaldı → 391.0M EUR
İşletme nakit akışı negatif: -402.4M EUR
Serbest nakit akışı negatif: -493.0M EUR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.8
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 19.0B EUR (%-0.1)
Özkaynak: 6.3B EUR (%+1.6)
İşletme kârı pozitif: 195.6M EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 33.2x (Faiz: 17.1M EUR)
Ödenmiş sermaye: 131.1M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 15.0M EUR
İşletme sermayesi değişimi: %-97.2
CAPEX: 90.6M EUR (Hasılatın %3.1'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-18.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 41.97 EUR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %3.8
Net kâr marjı %3.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.3
ROE %4.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %19.5
FAVÖK marjı %19.5 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %24.8
Hasılat başına brüt kâr %24.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %1.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %1.8'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 12.4x القطاع: 23.6x
F/K 12.4x — sektör medyanının (23.6x) %48 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.70x القطاع: 4.04x
PD/DD 0.70x — sektör medyanının (4.04x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 4.4x القطاع: 14.3x
EV/EBITDA 4.4x — sektör medyanının (14.3x) %70 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.00x
Cari oran 1.00x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 2.5x
Net Borç/EBITDA 2.5x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.84x
Borç/Özkaynak 0.84x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 20.2x
Faiz karşılama 20.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+7.7
Hasılat yıllık %7.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+18.7
Net kâr yıllık %18.7 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 91.6M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 21.1M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+100.0%
Artı %100.0 beklenen değer (68.18) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 68.70 | PD/DD hedefi: 102.27 | EV/EBITDA hedefi: 102.27 | DCF hedefi: 39.02
Damodaran Değerleme
50/100
Orta Damodaran skoru (50/100). ROIC (%4.2) – WACC (%5.8) farkı -1.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
54/100
Orta düzey borç riski (54/100). Faiz karşılama oranı 20.2x — güçlü. Borç/EBITDA 2.5x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 74/100 | Borç Servis: 75/100 | Kalite: 65/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.2
ROIC (%4.2) sermaye maliyetinin (5.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %5.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
39.02
DCF (39.02) güncel fiyatla (%+14.5) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 34.09
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
€55.1
Graham değeri (€55.1) güncel fiyatın %61.6 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
12.4x vs 23.6x
Sektör medyanının %48 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.70x vs 4.04x
Sektörden %83 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.4x vs 14.3x
Sektörden %70 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.2 vs %5.8 WACC
ROIC 1.6 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.2 vs %18.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (34.09), TRAMA-99 çizgisinin %18.8 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 34.09
TRAMA: 41.97
الفرق: %-18.8
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
KGX — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.