IRCTCIndian Railway Catering & Tourism Corporation Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
466.65
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
48/100
Dalio Risk ?
100/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
62/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (62/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹3.3B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+1.2). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %33.8 → %30.6 (-3.2 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %24.1. Her 100₹ satıştan 24₹ kâr kalıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 8.66. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 19.5. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %32.5. Sermaye verimli kullanılıyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%22.1
VaR 95% ?
%2.45
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.40
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.05
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%38.4
29.10.2025 → 08.10.2026
الانحراف ?
0.25
Parametrik%2.45
Historik%2.47
Cornish-Fisher%2.33
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-8.7%
ROIC ?
30.2%
قيمة DCF ?
243.13
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (3.3B INR, %+1.2)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-0.2)
Hasılat çeyreklik %-6.2 düştü (13.7B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+18.1)
Brüt kâr marjı: %30.6
Brüt marj değişimi: %-3.2 puan
Net kâr marjı yüksek: %24.1
FAVÖK yatay seyrede (4.5B INR)
FAVÖK marjı güçlü: %32.6
İşletme kârı pozitif: 3.7B INR
Faiz karşılama oranı güçlü: 103.3x (Faiz: 43.2M INR)
Ödenmiş sermaye: 799.4M INR
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-5.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 493.18 INR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %24.1
Net kâr marjı %24.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +1.7 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %32.5
ROE %32.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %32.6
FAVÖK marjı %32.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %30.6
Hasılat başına brüt kâr %30.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
التقييم
F/K Oranı 26.8x القطاع: 34.2x
F/K 26.8x — sektör medyanına (34.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 8.66x القطاع: 4.71x
PD/DD 8.66x — sektör medyanının %84 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 19.5x القطاع: 19.4x
EV/EBITDA 19.5x — sektör medyanının (19.4x) %1 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 2.15x
Cari oran 2.15x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.02x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 104.6x
Faiz karşılama 104.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+18.1
Hasılat yıllık %18.1 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-0.2
Net kâr yıllık %-0.2 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-8.7%
Eksi %8.7 beklenen değer (426.20) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 592.78 | PD/DD hedefi: 273.47 | EV/EBITDA hedefi: 462.56 | DCF hedefi: 243.13
Damodaran Değerleme
48/100
Düşük Damodaran skoru (48/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
100/100
Düşük borç riski (100/100). Faiz karşılama oranı 104.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%30.2
ROIC (%30.2) sermaye maliyetini 15.0 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %15.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
243.13
DCF (243.13) güncel fiyatın %47.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 466.65
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
26.8x vs 34.2x
Sektör medyanının %22 altında — ucuz
PD/DD Oranı
8.66x vs 4.71x
Sektörden %84 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
19.5x vs 19.4x
Sektörden %1 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%30.2 vs %15.1 WACC
ROIC 15.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%25.7 vs %34.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %25.7
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (466.65), TRAMA-99 çizgisinin %5.4 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 466.65
TRAMA: 493.18
الفرق: %-5.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
IRCTC — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.