HYDRRusHydro

🇷🇺 MOEX
0.43
RUB
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
55/100
Dalio Risk ?
56/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
₽1.6
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
72/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (72/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽8.4B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+59.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (₽8.4B) ama FCF negatif (-₽22.4B). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 5.6. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.30. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.0. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+16.5 artabilir (₽8.4B → ₽9.8B).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%34.5
VaR 95% ?
%3.51
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.99
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.63
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%46.2
10.03.2026 → 16.07.2026
الانحراف ?
0.46
Parametrik%3.51
Historik%3.02
Cornish-Fisher%3.02
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+47.2%
ROIC ?
6.3%
قيمة DCF ?
1.21
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2023/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (8.4B RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+59.4
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (127.6B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+21.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %38.3
Net kâr marjı: %6.6
FAVÖK yatay seyrede (25.6B RUB)
FAVÖK marjı: %20.0
Toplam borç: 356.5B RUB
Net borç hasılatın üzerinde: 324.1B RUB
Borç/Özkaynak oranı: 0.57x
Cari oran: 1.03x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 32.4B RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 25.8B RUB
Serbest nakit akışı negatif: -22.4B RUB — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.3
ROA düşük: %0.7
Toplam varlıklar: 1,164.4B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 630.3B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 24.3B RUB
Faiz karşılama oranı: 3.9x (Faiz: 6.5B RUB)
Ödenmiş sermaye: 440.9B RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 4.7B RUB
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %37.8 (48.2B RUB)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+14.5 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.37 RUB
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %6.6
Net kâr marjı %6.6 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5.3
ROE %5.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %20.0
FAVÖK marjı %20.0 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %38.3
Hasılat başına brüt kâr %38.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-17.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-17.6'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 5.6x القطاع: 5.0x
F/K 5.6x — sektör medyanının (5.0x) %12 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 0.30x القطاع: 0.74x
PD/DD 0.30x — sektör medyanının (0.74x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 5.0x القطاع: 3.4x
EV/EBITDA 5.0x — sektör medyanının (3.4x) %47 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.03x
Cari oran 1.03x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 3.5x
Net Borç/EBITDA 3.5x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.57x
Borç/Özkaynak 0.57x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.9x
Faiz karşılama 3.9x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+21.9
Hasılat yıllık %21.9 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+59.4
Net kâr yıllık %59.4 artmış (2023/12) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 8.0B). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 6.8B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+47.2%
Artı %47.2 beklenen değer (0.63) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.40 | PD/DD hedefi: 1.08 | EV/EBITDA hedefi: 0.29 | DCF hedefi: 1.21
Damodaran Değerleme
55/100
Orta Damodaran skoru (55/100). ROIC (%6.3) – WACC (%16.2) farkı -9.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
56/100
Orta düzey borç riski (56/100). Faiz karşılama oranı 3.9x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 3.5x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 76/100 | Borç Servis: 63/100 | Kalite: 88/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%6.3
ROIC (%6.3) sermaye maliyetinin (16.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %16.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.21
DCF modeli 1.21 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %182.7 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.43
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
₽1.6
Graham içsel değer: ₽1.6. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
5.6x vs 5.0x
Sektör medyanının %12 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.30x vs 0.74x
Sektörden %60 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.0x vs 3.4x
Sektörden %47 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%6.3 vs %16.2 WACC
ROIC 9.9 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.6 vs %20.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.6
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (0.43), TRAMA-99 çizgisinin %14.5 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 0.43
TRAMA: 0.37
الفرق: %+14.5
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
HYDR — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.