HSYHershey

🇺🇸 US
Smart Money 21
170.83
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
64/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$61.5
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
74/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (74/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 6 | Negatif: 1 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $458M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+5.2). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+629.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %39.4 → %45.3 (+5.9 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.4. Her 100$ satıştan 16$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.12x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 7.53. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %32.0. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-23.3 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%27.0
VaR 95% ?
%2.83
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.99
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.51
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%33.3
27.02.2026 → 30.09.2026
الانحراف ?
0.46
Parametrik%2.83
Historik%2.69
Cornish-Fisher%2.51
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+9.4%
ROIC ?
17.4%
قيمة DCF ?
330.53
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+5.2 artarak 457.7M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+629.7
Hasılat çeyreklik %-10.2 düştü (2.8B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+6.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %45.3
Brüt marj değişimi: %+5.9 puan
Net kâr marjı yüksek: %16.4
FAVÖK yatay seyrede (780.1M USD)
FAVÖK marjı güçlü: %28.0
Toplam borç: 5.9B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 5.1B USD
Borç/Özkaynak oranı: 1.30x
Cari oran: 1.18x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 791.2M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 419.3M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 329.5M USD
ROE: %10.0
ROA: %3.3
Toplam varlıklar: 14.0B USD (%+1.0)
Özkaynak: 4.6B USD (%-3.6)
İşletme kârı pozitif: 642.8M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 20.2x (Faiz: 38.6M USD)
Ödenmiş sermaye: 200.9M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 603.8M USD
İşletme sermayesi değişimi: %-17.1
CAPEX: 89.8M USD (Hasılatın %3.2'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-4.2
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 178.33 USD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %16.4
Net kâr marjı %16.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +2.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %32.0
ROE %32.0 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %28.0
FAVÖK marjı %28.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %45.3
Hasılat başına brüt kâr %45.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %18.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %18.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 23.1x القطاع: 25.4x
F/K 23.1x — sektör medyanına (25.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 7.53x القطاع: 3.78x
PD/DD 7.53x — sektör medyanının %99 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 14.7x القطاع: 15.1x
EV/EBITDA 14.7x — sektör medyanı (15.1x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.18x
Cari oran 1.18x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 2.2x
Net Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.30x
Borç/Özkaynak 1.30x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 12.6x
Faiz karşılama 12.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+6.6
Hasılat yıllık %6.6 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+629.7
Net kâr yıllık %629.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 558.3M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 233.8M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+9.4%
Artı %9.4 beklenen değer (187.04) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 198.05 | PD/DD hedefi: 92.46 | EV/EBITDA hedefi: 175.00 | DCF hedefi: 330.53
Damodaran Değerleme
64/100
Orta Damodaran skoru (64/100). ROIC (%17.4) – WACC (%7.8) farkı +9.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 12.6x — güçlü. Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 60/100 | Borç Servis: 80/100 | Kalite: 93/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%17.4
ROIC (%17.4) sermaye maliyetini 9.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
330.53
DCF modeli 330.53 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %93.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 170.99
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$61.5
Güncel fiyat Graham değerinin %64.0 üzerinde ($61.5) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
23.1x vs 25.4x
Sektör medyanının %9 altında — ucuz
PD/DD Oranı
7.53x vs 3.78x
Sektörden %99 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.7x vs 15.1x
Sektörden %2 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%17.4 vs %7.8 WACC
ROIC 9.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%12.2 vs %22.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %12.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (170.83), TRAMA-99 çizgisi (178.33) ile yakın seviyede (%-4.2). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 170.83
TRAMA: 178.33
الفرق: %-4.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

HSY — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.