HRLHormel Foods

🇺🇸 US
Smart Money 39
20.40
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
70/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
69/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl ödenmiş sermaye verisi yok (C7)
Graham ?
$18.4
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
27/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (27/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 7 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $60M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-62.2 geriledi ($157M → $60M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-67.6 düştü. Uzun vadede endişe verici.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-2.4 düştü. Şirket daralmada.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.0. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($172M) kârın %289'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-35.8 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Düşük ROE
ROE: %2.7. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+77.9 artabilir ($60M → $106M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%28.6
VaR 95% ?
%3.01
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.24
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.88
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%27.5
26.06.2026 → 09.10.2026
الانحراف ?
-0.29
Parametrik%3.01
Historik%2.12
Cornish-Fisher%2.78
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+54.6%
ROIC ?
3.6%
قيمة DCF ?
44.87
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/7
Yıllık net kâr %-67.2 geriledi
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-2.2)
Brüt kâr marjı düşük: %15.9
Net kâr marjı düşük: %2.0
FAVÖK marjı düşük: %6.4
Toplam borç: 2.9B USD
Net borç: 2.0B USD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.36x
Cari oran: 1.88x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 839.6M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 240.6M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 172.4M USD
ROE düşük: %0.8
ROA düşük: %0.4
İşletme kârı pozitif: 148.0M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.6x (Faiz: 19.6M USD)
Ödenmiş sermaye: 550.3M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.7B USD
CAPEX: 68.2M USD (Hasılatın %2.3'i)
Son 3 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-14.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 23.87 USD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %2.0
Net kâr marjı %2.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -3.3 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %2.7
ROE %2.7 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %6.4
FAVÖK marjı %6.4 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %15.9
Hasılat başına brüt kâr %15.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %6.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %6.4'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 25.9x القطاع: 25.4x
F/K 25.9x — sektör medyanının (25.4x) %2 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.43x القطاع: 3.78x
PD/DD 1.43x — sektör medyanının (3.78x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 13.7x القطاع: 15.1x
EV/EBITDA 13.7x — sektör medyanı (15.1x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.88x
Cari oran 1.88x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.9x
Net Borç/EBITDA 2.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.36x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 12.2x
Faiz karşılama 12.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-2.4
Hasılat yıllık %-2.4 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-67.6
Net kâr yıllık %-67.6 gerilemiş (2026/7) — ciddi kâr erimesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
70/100
İyi sağlamlık (70/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+54.6%
Artı %54.6 beklenen değer (31.54) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 23.34 | PD/DD hedefi: 54.61 | EV/EBITDA hedefi: 22.49 | DCF hedefi: 44.87
Damodaran Değerleme
50/100
Düşük Damodaran skoru (50/100). ROIC (%3.6) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
69/100
Orta düzey borç riski (69/100). Faiz karşılama oranı 12.2x — güçlü. Borç/EBITDA 2.9x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 69/100 | Borç Servis: 97/100 | Kalite: 65/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.6
ROIC (%3.6) sermaye maliyetinin (7.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
44.87
DCF modeli 44.87 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %119.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 20.40
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl ödenmiş sermaye verisi yok (C7)
Nötr
Graham İçsel Değer
$18.4
Graham değeri ($18.4) güncel fiyata yakın (%-9.8). Adil fiyat bölgesinde.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
25.9x vs 25.4x
Sektör medyanının %2 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.43x vs 3.78x
Sektörden %62 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.7x vs 15.1x
Sektörden %9 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.6 vs %7.3 WACC
ROIC 3.6 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.8 vs %8.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (20.40), TRAMA-99 çizgisinin %14.5 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 20.40
TRAMA: 23.87
الفرق: %-14.5
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

HRL — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.