H02Haw Par Corporation Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
12.94
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
82/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
45/100
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
S$22.9
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
94/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (94/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$229M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+245.3 arttı (S$66M → S$229M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+245.3 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+281.9 arttı (S$57M → S$220M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+281.9 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %104.4. Her 100S$ satıştan 104S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$616M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 34.19x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %16. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 5.9. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.60. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Lothien Sağlamlık Skoru: 82/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-61.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%21.4
VaR 95% ?
%2.26
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.18
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.10
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%30.4
16.04.2026 → 08.10.2026
الانحراف ?
-0.04
Parametrik%2.26
Historik%2.17
Cornish-Fisher%2.20
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+63.1%
ROIC ?
1.5%
قيمة DCF ?
8.36
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+245.3
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+281.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %55.5
Net kâr marjı yüksek: %104.4
FAVÖK marjı güçlü: %33.0
Toplam borç: 52.6M SGD
Net nakit pozisyonunda: -616.5M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.01x
Cari oran güçlü: 34.19x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 669.1M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 52.0M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 36.7M SGD
ROE düşük: %4.8
ROA: %4.7
Ödenmiş sermaye: 221.4M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 4.4B SGD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-8.7 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 14.18 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %93'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %104.4
Net kâr marjı %104.4 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -11.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.0
ROE %8.0 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %33.0
FAVÖK marjı %33.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %55.5
Hasılat başına brüt kâr %55.5. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %19.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %19.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 5.9x القطاع: 15.9x
F/K 5.9x — sektör medyanının (15.9x) %63 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.60x القطاع: 2.44x
PD/DD 0.60x — sektör medyanının (2.44x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 7.7x القطاع: 7.3x
EV/EBITDA 7.7x — sektör medyanının (7.3x) %5 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 34.19x
Cari oran 34.19x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 166.7x
Faiz karşılama 166.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+281.9
Hasılat yıllık %281.9 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+245.3
Net kâr yıllık %245.3 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 117.5M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 61.7M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
82/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (82/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+63.1%
Artı %63.1 beklenen değer (20.87) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 32.31 | PD/DD hedefi: 38.40 | EV/EBITDA hedefi: 12.19 | DCF hedefi: 8.36
Damodaran Değerleme
45/100
Düşük Damodaran skoru (45/100). ROIC (%1.5) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100). Faiz karşılama oranı 166.7x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 79/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.5
ROIC (%1.5) sermaye maliyetinin (10.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
8.36
DCF (8.36) güncel fiyatın %34.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 12.80
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$22.9
Graham içsel değer: S$22.9. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
5.9x vs 15.9x
Sektör medyanının %63 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.60x vs 2.44x
Sektörden %76 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.7x vs 7.3x
Sektörden %5 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.5 vs %10.8 WACC
ROIC 9.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%109.2 vs %73.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %109.2
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (12.94), TRAMA-99 çizgisinin %8.7 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 12.94
TRAMA: 14.18
الفرق: %-8.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
H02 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.