GYGGuzman y Gomez (Holdings) Ltd

🇦🇺 Avustralya Borsası
26.59
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
31/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
24/100
Dalio Risk ?
58/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
Negatif HBK
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.2627 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
25/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (25/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumsuz | Pozitif: 2 | Negatif: 4 | Nötr: 3
Net Zarar
Son çeyrekte -A$7M zarar açıklandı. Yatırımcı dikkatli olmalı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-284.4 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.11x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.21x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 10.58. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 29.5. Pahalı değerleme.
Negatif ROE
ROE: %-10.9. Şirket özsermayesini eritiyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+20.6 artabilir (-A$7M → -A$5M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%52.9
VaR 95% ?
%5.40
daily max loss
VaR 99% ?
%7.67
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.32
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%43.2
30.10.2025 → 02.04.2026
Skewness ?
1.09
Parametrik%5.40
Historik%4.59
Cornish-Fisher%3.88
Return Distribution
Valuation
Potential?
-46.4%
ROIC ?
8.2%
DCF Value ?
0.64
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (-6.7M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr %-284.4 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (137.9M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+18.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %76.4
Net kâr marjı negatif: %-4.8 — zarar ediyor
FAVÖK yatay seyrede (24.2M AUD)
FAVÖK marjı: %17.5
Toplam borç: 441.7M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 271.2M AUD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.81x
Cari oran güçlü: 2.21x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 170.5M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 76.4M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 4.9M AUD
ROE negatif: %-2.7 — zarar var
ROA düşük: %-0.9
Toplam varlıklar: 770.2M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 244.4M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 15.5M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 8.2x (Faiz: 3.0M AUD)
Ödenmiş sermaye: 101.7M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 119.3M AUD
CAPEX: 14.3M AUD (Hasılatın %10.3'i)
Son 4 çeyrek ardışık zarar
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+13.0 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 23.53 AUD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %-4.8
Net kâr marjı %-4.8 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-10.9
ROE %-10.9 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %17.5
FAVÖK marjı %17.5 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %76.4
Hasılat başına brüt kâr %76.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
PD/DD Oranı 10.58x Sector: 2.72x
PD/DD 10.58x — sektör medyanının %289 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 29.5x Sector: 9.4x
EV/EBITDA 29.5x — sektör medyanının (9.4x) %215 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 2.21x
Cari oran 2.21x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 4.6x
Net Borç/EBITDA 4.6x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.81x
Borç/Özkaynak 1.81x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 8.2x
Faiz karşılama 8.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+18.8
Hasılat yıllık %18.8 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-284.4
Net kâr yıllık %-284.4 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -1.5M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -2.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
31/100
Zayıf sağlamlık (31/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-46.4%
Eksi %46.4 beklenen değer (14.25) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 6.69 | EV/EBITDA hedefi: 8.45 | DCF hedefi: 6.65
Damodaran Değerleme
24/100
Düşük Damodaran skoru (24/100). ROIC (%8.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
58/100
Orta düzey borç riski (58/100). Faiz karşılama oranı 8.2x — güçlü. Borç/EBITDA 4.6x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 32/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 34/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.2
ROIC (%8.2) sermaye maliyetinin (11.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.64
DCF (0.64) güncel fiyatın %97.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 26.59
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.2627 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ Sector Comparison
PD/DD Oranı
10.58x vs 2.72x
Sektörden %289 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
29.5x vs 9.4x
Sektörden %215 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.2 vs %11.0 WACC
ROIC 2.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%-4.8 vs %17.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-4.8
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (26.59), TRAMA-99 çizgisinin %13.0 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 26.59
TRAMA: 23.53
Difference: %+13.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
GYG — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.