GS71GSK plc

🇩🇪 Xetra
22.07
EUR
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
67/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
69/100
Dalio Risk ?
59/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€12.8
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
43/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (43/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €512M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-75.0 geriledi (€2.0B → €512M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-69.9 düştü. Uzun vadede endişe verici.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.86x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€2.4B) kârın %468'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %27.2. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+115.2 artabilir (€512M → €1.1B).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%24.6
VaR 95% ?
%2.47
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%3.53
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%2.87
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%21.1
18.02.2026 → 08.10.2026
Асимметрия ?
0.59
Parametrik%2.47
Historik%2.25
Cornish-Fisher%2.13
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+36.7%
ROIC ?
14.8%
Значение DCF ?
49.24
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-75.0 düşerek 511.6M EUR oldu
Yıllık net kâr %-69.9 geriledi
Hasılat çeyreklik %+10.2 büyüdü (9.9B EUR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+5.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %73.1
Brüt marj değişimi: %-2.4 puan
Net kâr marjı: %5.2
FAVÖK yatay seyrede (3.3B EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %33.6
Toplam borç: 21.4B EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 17.8B EUR
Borç/Özkaynak oranı: 1.03x
Cari oran < 1: 0.82x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 3.7B EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 3.2B EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 2.4B EUR
ROE düşük: %2.5
ROA düşük: %0.7
Toplam varlıklar: 72.6B EUR (%-1.8)
Özkaynak: 20.8B EUR (%-1.2)
İşletme kârı pozitif: 565.7M EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 11.0x (Faiz: 303.4M EUR)
Ödenmiş sermaye: 4.0B EUR
Net işletme sermayesi negatif: -4.7B EUR — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %+14.8
CAPEX: 767.9M EUR (Hasılatın %7.8'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.2
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 22.11 EUR
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %5.2
Net kâr marjı %5.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -17.6 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %27.2
ROE %27.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %33.6
FAVÖK marjı %33.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %73.1
Hasılat başına brüt kâr %73.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %16.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %16.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 15.6x Сектор: 25.6x
F/K 15.6x — sektör medyanının (25.6x) %39 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 4.26x Сектор: 4.04x
PD/DD 4.26x — sektör medyanının (4.04x) %5 üzerinde.
EV/EBITDA 9.0x Сектор: 15.4x
EV/EBITDA 9.0x — sektör medyanının (15.4x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 0.82x
Cari oran 0.82x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 1.8x
Net Borç/EBITDA 1.8x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.03x
Borç/Özkaynak 1.03x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 14.5x
Faiz karşılama 14.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+5.3
Hasılat yıllık %5.3 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-69.9
Net kâr yıllık %-69.9 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
67/100
İyi sağlamlık (67/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+36.7%
Artı %36.7 beklenen değer (30.16) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 28.13 | PD/DD hedefi: 22.01 | EV/EBITDA hedefi: 38.06 | DCF hedefi: 49.24
Damodaran Değerleme
69/100
Orta Damodaran skoru (69/100). ROIC (%14.8) – WACC (%7.3) farkı +7.5 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
59/100
Orta düzey borç riski (59/100). Faiz karşılama oranı 14.5x — güçlü. Borç/EBITDA 1.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 56/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 97/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.8
ROIC (%14.8) sermaye maliyetini 7.5 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
49.24
DCF modeli 49.24 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %123.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 22.07
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€12.8
Güncel fiyat Graham değerinin %42.0 üzerinde (€12.8) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
15.6x vs 25.6x
Sektör medyanının %39 altında — ucuz
PD/DD Oranı
4.26x vs 4.04x
Sektörden %5 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.0x vs 15.4x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.8 vs %7.3 WACC
ROIC 7.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%14.5 vs %30.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %14.5
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (22.07), TRAMA-99 çizgisi (22.11) ile yakın seviyede (%-0.2). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Цена:: 22.07
TRAMA: 22.11
Разница: %-0.2
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
GS71 — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.