GOAU4Metalurgica Gerdau S.A.

🇧🇷 Brezilya Borsası
11.51
BRL
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
63/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
52/100
Dalio Risk ?
62/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
R$14.0
Makul
Активная метрика?
3/4
Уверенность?
74%
Сводка надежности Lothien
80/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (80/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte R$519M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+45.6 arttı (R$356M → R$519M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+73.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
5 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 5 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.9. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.88x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (R$1.5B) kârın %288'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.80. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.0. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %4.1. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-24.8 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%30.0
VaR 95% ?
%2.94
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%4.23
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%3.97
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%25.7
28.01.2026 → 20.03.2026
Асимметрия ?
0.06
Parametrik%2.94
Historik%2.70
Cornish-Fisher%2.88
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+71.3%
ROIC ?
16.7%
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+45.6 artarak 518.8M BRL oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+73.2
Hasılat çeyreklik %+6.9 büyüdü (17.9B BRL)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+2.0)
Brüt kâr marjı düşük: %15.8
Brüt marj değişimi: %+2.1 puan
Net kâr marjı düşük: %2.9
FAVÖK çeyreklik %+19.1 büyüdü (3.2B BRL)
FAVÖK marjı: %18.0
Toplam borç: 15.2B BRL
Net borç: 10.0B BRL
Borç/Özkaynak oranı: 0.79x
Cari oran güçlü: 2.88x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 5.2B BRL
İşletme nakit akışı pozitif: 1.5B BRL
Serbest nakit akışı pozitif: 1.5B BRL
ROE düşük: %2.7
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 82.0B BRL (%+1.1)
Özkaynak: 19.2B BRL (%+1.7)
İşletme kârı pozitif: 2.3B BRL
İşletme kârı büyüme: %+28.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.7x (Faiz: 559.0M BRL)
Ödenmiş sermaye: 1.3B BRL
Net işletme sermayesi pozitif: 19.2B BRL
İşletme sermayesi değişimi: %+5.3
CAPEX: 38.3M BRL (Hasılatın %0.2'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+13.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 10.17 BRL
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %2.9
Net kâr marjı %2.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.1
ROE %4.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %18.0
FAVÖK marjı %18.0 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %15.8
Hasılat başına brüt kâr %15.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %0.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %0.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 19.5x Сектор: 23.7x
F/K 19.5x — sektör medyanına (23.7x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.80x Сектор: 2.12x
PD/DD 0.80x — sektör medyanının (2.12x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 3.0x Сектор: 6.3x
EV/EBITDA 3.0x — sektör medyanının (6.3x) %52 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 2.88x
Cari oran 2.88x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.8x
Net Borç/EBITDA 1.8x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.79x
Borç/Özkaynak 0.79x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 4.4x
Faiz karşılama 4.4x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+2.0
Hasılat yıllık %2.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+73.2
Net kâr yıllık %73.2 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 417.9M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -176.7M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
63/100
İyi sağlamlık (63/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+71.3%
Artı %71.3 beklenen değer (19.91) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %74.
Bileşenler: FK hedefi: 14.35 | PD/DD hedefi: 31.38 | EV/EBITDA hedefi: 24.44
Damodaran Değerleme
52/100
Orta Damodaran skoru (52/100). ROIC (%16.7) – WACC (%14.8) farkı +1.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
62/100
Orta düzey borç riski (62/100). Faiz karşılama oranı 4.4x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 1.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 74/100 | Borç Servis: 90/100 | Kalite: 58/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%16.7
ROIC (%16.7) sermaye maliyetini hafifçe (1.9 puan) aşıyor.
WACC: %14.8
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
R$14.0
Graham içsel değer: R$14.0. Makul
Makul
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
19.5x vs 23.7x
Sektör medyanının %18 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.80x vs 2.12x
Sektörden %62 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.0x vs 6.3x
Sektörden %52 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%16.7 vs %14.8 WACC
ROIC 1.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.0 vs %12.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.0
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (11.51), TRAMA-99 çizgisinin %13.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 11.51
TRAMA: 10.17
Разница: %+13.2
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
GOAU4 — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.